Trwa ładowanie...
d42d47k

"Nie chcę zabrać Lechowi Kaczyńskiemu żyrandola"

"Zamierzam wystartować w wyborach prezydenckich nie po to, żeby odebrać Lechowi Kaczyńskiemu żyrandol czy Pałac, ale żeby nie można już było wykorzystywać urzędu prezydenckiego do walki z nowoczesnością" - napisał Bronisław Komorowski w liście do polityków PO.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
"Nie chcę zabrać Lechowi Kaczyńskiemu żyrandola"
(PAP)
d42d47k

List Bronisława Komorowskiego ukaże się w najnowszym numerze gazety Platformy - "POgłos". Razem z pismem każdy z członków PO otrzyma kartę do głosowania w partyjnych prawyborach. W gazecie ma się ukazać także list kontrkandydata Komorowskiego w prawyborach - szefa MSZ Radosława Sikorskiego.

"Jako prezydent będę zachęcać, a nie zniechęcać rządy do koniecznych, ale czasami i trudnych działań. Chcę łączyć, a nie dzielić. Chcę współpracy, a nie waśni, bo Urząd Prezydenta RP traktuję jako spoiwo państwa i społeczeństwa. Będę działał na rzecz zmniejszania istniejących podziałów - napisał w liście Komorowski.

Marszałek sejmu zaznaczył również, że czas już zakończyć "historyczne spory". - Czas na nowoczesny patriotyzm" - dodał.

d42d47k

Komorowski deklaruje również, że jako prezydent będzie wspierał polską modernizację, a jednocześnie "zadba o godne miejsce dla naszej tradycji". Podkreśla, że nie można blokować tak ważnych reform, jak konieczne zmiany w "niewydolnej służbie zdrowia"

"Służę Polsce od lat"

Komorowski pisze o Polsce, która "rozkwita w zjednoczonej Europie". "Wspólnie - ciężką pracą - zdobywamy pozycję w Unii, wnosząc do niej nasze narodowe doświadczenie, naszą szczególną wrażliwość na wolność, sprawiedliwość i solidarność. Rośnie nasze poczucie siły. Jesteśmy dumni z naszych dziejów i tradycji. Dumni, bo historia pozwala śmiało podjąć wyzwania nowoczesności" - pisze "kandydat na kandydata" Platformy w wyborach prezydenckich.

"Służę Polsce od lat: najpierw w opozycji, potem w rządach fundamentalnych reform i odważnych zmian. To twarda, ale i wielka szkoła. Przeszedłem egzaminy z demokracji jako poseł na Sejm sześciu kadencji, a obecnie Marszałek Sejmu RP" - przypomina Komorowski.

d42d47k

List Sikorskiego

W gazecie PO ma się ukazać także list kontrkandydata Komorowskiego w prawyborach - szefa MSZ Radosława Sikorskiego. Jego fragmenty przytacza dziennik "Polska".

Według dziennika, w liście Sikorski przyznaje, że jest w PO tylko dwa lata, ale nawołuje: "Wyślijmy sygnał, że wszyscy członkowie Platformy mają równe prawa". Snuje wizję Polski "dynamicznej i konkurencyjnej, kraju sukcesu gospodarczego i bezprzykładnego awansu cywilizacyjnego. Kraju ludzi młodych, coraz lepiej wykształconych, władających językami". Równocześnie Sikorski przypomina o "tragifarsie, jaką były i są rządy braci Kaczyńskich".

Wysyłkę "POgłos-u" do członków PO zaplanowano na końcówkę tego tygodnia. W gazecie znajdą oni kartę do głosowania pocztowego oraz login i hasło do głosowania przez internet. Wysyłać głosy pocztą będzie można od momentu otrzymania "POgłosu" do 24 marca.

Login i hasło będą jednorazowe, będzie ich można użyć w głosowaniu internetowym w dniach 20-24 marca. Następnego dnia rozpocznie się zliczanie głosów. Wyniki prawyborów zostaną oficjalnie ogłoszone - i zatwierdzone - podczas Rady Krajowej PO. Jej termin wyznaczono na 26 marca.

d42d47k

Podziel się opinią

Share
d42d47k
d42d47k