Trwa ładowanie...
d17xmqp
Dziennik Polski

Nie Błonia, ale wielickie Brzegi miejscem spotkania z papieżem Franciszkiem w 2016 roku?

Było niemal pewne, iż spotkanie młodych chrześcijan z całego świata z papieżem Franciszkiem w 2016 r. odbędzie się na krakowskich Błoniach. Tymczasem wiele wskazuje na to, że odprawi on mszę św. nie na Błoniach, lecz w Brzegach - informuje "Dziennik Polski".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Nie Błonia, ale wielickie Brzegi miejscem spotkania z papieżem Franciszkiem w 2016 roku?
(WP.PL, Fot: Andrzej Hulimka)
d17xmqp

Według nieoficjalnych informacji gazety, hierarchowie Stolicy Apostolskiej z kilku proponowanych im miejsc wybrali właśnie tę niewielką wieś w gminie Wieliczka. Przedstawiciele komitetu organizacyjnego ŚDM Kraków 2016 - a może niebawem Kraków-Wieliczka 2016 - nie chcą potwierdzić tej informacji. Dają do zrozumienia, że jeszcze przez pewien czas są zobowiązani do zachowania tajemnicy.

Krakowskie Błonia, o powierzchni 48 ha, wydają się za małe, ze względu na możliwość przybycia około 2 mln pielgrzymów z całego świata. Na tę uroczystość potrzebny jest teren co najmniej trzykrotnie większy. Dlatego z inicjatywy władz Wieliczki powstał plan B. Jak powiedział gazecie burmistrz tego miasta Artur Kozioł, Wieliczka już od dłuższego czasu przygotowuje się do przyjęcia papieża Franciszka i młodzieży.

Miałoby to nastąpić na należącym do gminy terenie rekreacyjnym we wsi Brzegi. To część tzw. Wielickiej Strefy Aktywności Gospodarczej, która ma 240 hektarów. W Brzegach znajdują się dwa akweny wodne, staw z wysepką i sporo terenów zielonych.

Burmistrz Wieliczki obliczył, że odległość z centrum Krakowa do Brzegów to dokładnie 19 km.

d17xmqp

Podziel się opinią

Share
d17xmqp
d17xmqp
Więcej tematów