Nie będzie skargi na Beger za występ u Majewskiego
Sejmowa komisja etyki nie poskarży się marszałkowi Sejmu Ludwikowi Dornowi na posłankę Renatę Beger za jej występ w kwietniowym programie "Szymon Majewski Show" w TVN.
Posłowie w skardze do marszałka pisali: "Pani poseł Beger w programie Szymon Majewski Show w telewizji TVN kolejny raz wystąpiła w sposób poniżający godność posła na Sejm. Program ten ma za zadanie ośmieszyć i kompromitować na oczach widzów instytucje państwa w tym Sejm RP. Udział w takim programie posła na Sejm RP uwiarygodnia ten prymitywny program prymitywnej telewizji".
Jak tłumaczył szef komisji Leszek Murzyn (LPR), komisja poprosiła dwóch posłów spośród podpisanych pod wnioskiem o uzasadnienie i przedstawienie materiałów, na podstawie których komisja mogłaby zobaczyć i ocenić jak posłanka Beger zachowywała się w programie.
Nie dysponowaliśmy materiałem, a posłowie nie pojawili się na posiedzeniu. W takim przypadku nie pozostawało nam nic innego niż oddalić ten wniosek - dodał.
Leszek Murzyn nie chciał zdradzić tożsamości wnioskodawców ani posłów, którzy mieli uzasadniać wniosek tłumacząc, że posiedzenie komisji było zamknięte. To była grupa posłów z różnych klubów - odparł tylko.
Beger wystąpiła w "Rozmowach w Tłoku" - części "Szymon Majewski Show", w której aktorzy parodiują znane postacie w tym polityków.
Zawsze w drugi dzień Świąt Wielkiej Nocy my, posłowie Samoobrony jedziemy z życzeniami do tych, których lubimy i dobrze życzymy. Zaraz po panu pędzimy do Leszka Balcerowicza, Aleksandra Kwaśniewskiego no i do Anetki Krawczyk - tłumaczyła swoją obecność w programie Beger.
Komisja zajmowała się też wnioskiem o ukaranie wiceszefa LPR Wojciecha Wierzejskego dotyczącego umieszczeniu w internecie nazwisk posłów, którzy nie poparli zmian w konstytucji w spawie ochrony życia. Jak powiedział Leszek Murzyn, komisja zdecydowała zwrócić posłowi uwagę.
Wierzejski umieścił na swoim internetowym blogu listę nazwisk 94 posłanek i posłów PiS, którzy - jak napisał - "nie poparli poprawki przewidującej zmiany w art. 30 i 38 Konstytucji RP, gwarantującej prawo do życia 'od chwili poczęcia do naturalnej śmierci' oraz gwarantującej 'godność człowieka od poczęcia'".
Polityk LPR napisał, że posłowie ci, "celowo nie głosowali, choć byli obecni w Sejmie, albo się wstrzymali od głosu, co oznacza bycie przeciw". Wnioski w tej sprawie do komisji etyki złożyli posłowie PiS: Jolanta Szczypińska i Zbigniew Girzyński.