Trwa ładowanie...

Nie będzie debaty zaproponowanej przez Pawła Kukiza

Prezydent Bronisław Komorowski nie odpowiedział na warunki debaty zaproponowane przez Pawła Kukiza - poinformowano na profilu "Prezydent Kukiz" na Facebooku. Szef sztabu Bronisława Komorowskiego Robert Tyszkiewicz powiedział jednak w Polsat News, że Komorowski wciąż jest otwarty na debatę.

Share
Nie będzie debaty zaproponowanej przez Pawła Kukiza
Źródło: PAP, Fot: Jan Bogacz
d36tlkm

Miłosz Lodowski ze sztabu Pawła Kukiza w rozmowie z Wirtualną Polską poinformował, że debata nie odbędzie się.

d36tlkm

Szef sztabu Bronisława Komorowskiego Robert Tyszkiewicz w Polsat News ocenił, że sztab Kukiza "chciał znaleźć pretekst, by powiedzieć, że debata się nie odbędzie". Dodał, że prezydent jest wciąż nastawiony życzliwie do debaty proponowanej przez Kukiza, ale negatywnie odniósł się do tego, że sztaby kandydatów miały udzielić ostatecznej odpowiedzi do godziny 18.00 w środę. Podkreślił też, że było kilka kwestii, które należało przed debatą ustalić, m.in. dotyczących finansowania spotkania.

Radio ZET informowało później, że Paweł Kukiz zdecydował się zaczekać do 20.30 na odpowiedź sztabu Komorowskiego. Po godzinie 21.00, powołując się na słowa Kukiza, podało jednak, że debata się nie odbędzie, gdyż sztab Komorowskiego do 20.30 nie odpowiedział na zaproszenie.

Bronisław Komorowski nie odpowiedział

We wtorek Kukiz napisał, że otrzymał od sztabu Komorowskiego informację, że prezydent "z życzliwością odnosi się do uczestnictwa w tej debacie". "W związku z tym zwracamy się do Państwa z prośbą o przedstawienie proponowanej formuły i zasad organizowanej debaty" - pisał sztab Komorowskiego. Kukiz opublikował scenariusz debaty i jej założenia, a także poinformował, że na ostateczną odpowiedź od sztabów obu kandydatów oczekuje do godziny 18.00 w środę.

Czas minął... Do godziny 18:00 na warunki, które zaproponował Paweł Kukiz odpowiedział oficjalnie jedynie Andrzej...

d36tlkm

Propozycja formuły spotkania

Według wcześniejszych propozycji debata miała się odbyć 22 maja o godzinie 21.15 w Lubinie. Wstępna formuła debaty pojawiła się na koncie Prezydent Kukiz na Facebooku:

3 pytania od Pawła Kukiza (po 3 minuty na odpowiedź)

5 pytań wybranych z pytań wyborców Pawła Kukiza (po 3 minuty na odpowiedź)

d36tlkm

5 pytań wzajemnych (po 3 minuty na odpowiedź)

1 pytanie od dziennikarza polonijnego (po 3 minuty na odpowiedź)

Podsumowanie każdego z Kandydatów (po 3 minuty na odpowiedź)

Cała debata miałaby trwać około 80 minut.

d36tlkm

Kilka dni temu Kukiz na swoim koncie na Facebooku napisał, że nie musi prowadzić debaty i proponuje na prowadzącego redaktora naczelnego "Super Ekspresu" Sławomira Jastrzębowskiego. Według jego informacji, sztab prezydenta Komorowskiego przyjął propozycje, ale "zażądał zmiany miejsca debaty z Lubina na Warszawę".

Szef sztabu Bronisława Komorowskiego Robert Tyszkiewicz podał jednak, że "nigdy nie stawiał wstępnych warunków w sprawie debaty".

Sztab Andrzeja Dudy jest na "tak"

Sztab PiS i sam kandydat już wcześniej informowali, że podtrzymują swoje zainteresowanie debatą zaproponowaną przez Kukiza. - Ja już wyraziłem opinię na ten temat, wtedy, kiedy Paweł Kukiz (po raz pierwszy) zaproponował przeprowadzenie debaty, powiedziałem "ok, wchodzę". Nie zmieniam zdania - mówił Duda.

d36tlkm

Podziel się opinią

Share
d36tlkm
d36tlkm
Więcej tematów