Trwa ładowanie...
d2fgdq7
31-12-2014 02:05

Nie bądźmy obojętni wobec bezdomnych

Zima to dla bezdomnych czas szczególnie trudny - alarmuje "Gazeta Polska Codziennie".

Share
d2fgdq7

Jak wynika z danych Komendy Głównej Policji, od października br. zamarzło 38 osób. To dużo, zważywszy, że zeszłej zimy z powodu wychłodzenia umarło 75 osób. Wraz ze spadkiem temperatur coraz więcej bezdomnych decyduje się na skorzystanie z noclegowni.

- W tej chwili, ponieważ temperatura spada, chętnych, by spać w naszych placówkach, jest coraz więcej. Nie można jednak jeszcze mówić o przepełnieniu. Poza tym nawet w warunkach przepełnienia nie odsyłamy ludzi z kwitkiem - wyjaśnia Przemysław Bogusz, rzecznik prasowy Stowarzyszenia Monar.

Podkreśla, że chociaż placówki z zasady przyjmują wszystkich, to stawiają jeden warunek: ze względów bezpieczeństwa nocujący muszą być trzeźwi. Najczęściej właśnie z tego powodu niektórzy bezdomni nie decydują się na skorzystanie z noclegowni.

Jednak i tych Monar nie pozostawia bez pomocy. "Działają specjalne patrole streetworkerów, które obchodzą miejsca najczęściej zajmowane przez bezdomnych. Sprawdzają, czy osoby bezdomne nie potrzebują doraźnej pomocy, zostawiają im informacje dotyczące tego, gdzie powinny się udać, jeśli jednak zdecydują się skorzystać z noclegowni" - mówi Bogusz.

d2fgdq7
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2fgdq7
d2fgdq7
Więcej tematów