Trwa ładowanie...

Nick Vujicic, który nie ma rąk i nóg, będzie motywował tysiące ludzi na stadionie w Poznaniu

Nick Vujicic to jeden z najbardziej znanych na świecie mistrzów sztuki motywacji. 30 kwietnia pojawi się na INEA Stadionie, aby przekonywać, że każdy może spełnić swoje największe marzenia. Już sprzedano blisko 30 tysięcy biletów.

Nick Vujicic, który nie ma rąk i nóg, będzie motywował tysiące ludzi na stadionie w PoznaniuŹródło: Urząd Miasta Poznań
d6530yx
d6530yx

Nick Vujicic urodził się bez obu rąk i nóg, jedynie z jedną zdeformowaną stopą. Początkowo nie mógł uczęszczać do zwykłej szkoły, ponieważ prawo stanu Wiktoria w Australii zakazywało tego dzieciom niepełnosprawnym fizycznie, ale gdy prawo się zmieniło, Vujicic był jednym z pierwszych niepełnosprawnych uczniów zapisanym do szkoły razem z pełnosprawnymi.

Dzisiaj Nick Vujicic to żywy dowód na to, że nawet tak duża niepełnosprawność nie musi być przeszkodą w prowadzeniu normalnego życia. Mężczyzna pomimo braku rąk i nóg jest samodzielny. Przy pomocy zdeformowanej stopy potrafi pić ze szklanki, czesać się, golić, myć zęby, pisać, posługiwać się komputerem i telefonem, a nawet grać w golfa, surfować czy grać na perkusji.

Prywatnie Vujicic jest spełnionym mężem i ojcem, a świat zna go jako wybitnego mówcę motywacyjnego przyciągającego na swoje spotkania prawdziwe tłumy. Gdy odwiedził Brazylię, seria jego wystąpień zapełniła aż 16 stadionów!

d6530yx

Teraz Vujicic odwiedzi Polskę, chociaż zaproszenie go nie było łatwym zadaniem dla organizatorów.

- O zaproszenie Nicka zabiegaliśmy od dawna, wreszcie w czerwcu 2014 r. dostaliśmy telefon z Singapuru, że Nick Vujicic jest gotowy się z nami spotkać i porozmawiać – opowiada w rozmowie z Wirtualną Polską Krzysztof Sandomierski z firmy Milewski & Partnerzy, która jest głównym organizatorem wydarzenia. – Okazał się bardzo otwartą, ciepłą osobą, ale przekonały go dwa argumenty. To, że bardzo prosiliśmy oraz fakt, że Polska jest krajem bardzo katolickim. Są bowiem kraje, w których Nickowi zabroniono mówić o Bogu i wartościach chrześcijańskich, które są dla niego bardzo ważne – dodaje.

30 kwietnia Vujicić na scenie na poznańskim stadionie pojawi się wraz z innymi cenionymi na świecie mówcami motywacyjnymi. Wśród prelegentów pojawią się także m.in. Jakub B. Bączek, trener mentalny reprezentacji polskich siatkarzy, która w zeszłym roku wywalczyła mistrzostwo świata oraz Łukasz Jakóbiak, na co dzień znany jako autor internetowego talk show „20m2”.

Wydarzenie pod nazwą „Życie bez ograniczeń” na INEA Stadionie będzie jednocześnie finałem konkursu, w ramach którego zostaną spełnione marzenia czterech wybranych osób. Imprezę urozmaicą też występy muzyczne, spektakl teatralny i inne atrakcje.

Wydarzenie odbędzie się 30 kwietnia w godz. od 10 do 21. Bilety kosztują od 130 do 900 zł. Wszystkie najtańsze wejściówki w cenach 130 i 180 zł już zostały wyprzedane.

- Szacujemy, że bilety kupiło już od 27 do 30 tysięcy osób – mówi Sandomierski.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d6530yx
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d6530yx
Więcej tematów