Trwa ładowanie...

Nic lepszego dziś nie zobaczycie. "Hej Sokoły" w wykonaniu Anny Marii Anders

Anna Maria Anders tańcząca do piosenki "Hej Sokoły" to hit dnia na Twitterze. Polska sekretarz stanu znajduje się obecnie w Miami, ale wbrew pozorom zajmowała się tam szlifowaniem choreografii do... poloneza. Skąd więc pochodzi wideo, które błyskawicznie zdobyło ogromną popularność w internecie?

Share
Nic lepszego dziś nie zobaczycie. "Hej Sokoły" w wykonaniu Anny Marii Anders
Źródło: Youtube.com, fot: MrPoloniaMusic
dcczeil

Pełnomocnik premiera do spraw dialogu międzynarodowego wychodzi najprawdopodobniej z założenia, że nic nie uczy polskiej kultury lepiej, niż muzyka i taniec. Na nagraniu widać, że promowanie narodowego dziedzictwa w ten właśnie sposób wychodzi jej koncertowo. Anna Maria Anders jest w swoim żywiole.

Użytkownicy Twittera od poniedziałku nie mogą uwierzyć w to, co widzą. "Zacząłem dzień wywiadem z prezesem Kaczyńskim, kończę tańcem minister Anders. Boję się jutra" - pisze Patryk Michalski z RMF. Całe zamieszanie powstało za sprawą jednego, zaledwie minutowego fragmentu wideo, na którym córka słynnego generała bawi się wraz z Polonią do biesiadnego szlagieru.

Materiał opublikował na Twitterze niejaki Stefan Skrupulatny. Od wieczora 11 lutego jego post "Prawdziwy Polski Film, którego nie umiem zatytułować" zyskał 335 polubień i ponad setkę udostępnień. Większość komentujących miażdżąco skrytykowała tańczącą Anders, zastanawiając się nad sensem tego typu zabawy za pieniądze podatników. Część sugerowała, że nagranie pochodzi z jej ostatniej podróży do Miami na polonijny bal.

dcczeil

Źródła tego filmiku łatwo odszukać. Można je obejrzeć od 23 lipca ubiegłego roku na kanale YouTube "MrPoloniaMusic". Wideo zatytułowane "Cheektowaga Polish Parade" do tej pory obejrzano zaledwie... 189 razy. To relacja z 80. Parady Pułaskiego w Cheektowadze (stan Nowy Jork). Anna Maria Anders była honorowym marszałkiem tej imprezy.

Organizatorami całego przedsięwzięcia są polonijni działacze z Pulaski Association oraz Komitetu Parady Generała Pułaskiego w Cheektowadze. Obok minister można dostrzec m.in. Macieja Golubiewskiego, od 2017 roku pełniącego funkcję konsula generalnego w Nowym Jorku.

Widzisz coś ciekawego? Masz zdjęcie, filmik? Prześlij nam przez Facebooka na wawalove@grupawp.pl lub dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Gronkiewicz-Waltz ujawnia ile zarabiała w NBP. Reakcja Jacka Sasina

Oceń jakość artykułu:
Zależy nam na podnoszeniu jakości naszego dziennikarstwa. Twoja opinia jest dla nas ważna!
dcczeil

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dcczeil
dcczeil
Więcej tematów