Trwa ładowanie...

NFZ: Brak leków w aptekach. Uruchomiono infolinię Narodowego Funduszu Zdrowa. Zadzwoń, by dowiedzieć się, gdzie kupić podstawowe medykamenty

NFZ: Brak podstawowych leków w aptekach. Uruchomiono specjalną infolinię. Od poniedziałku pod numerem 800 190 590 można będzie uzyskać informacje na temat dostępności konkretnych produktów.

NFZ: Brak leków w aptekach. Uruchomiono infolinię Narodowego Funduszu Zdrowa. Zadzwoń, by dowiedzieć się, gdzie kupić podstawowe medykamentyŹródło: 123RF
dqkd6m2
dqkd6m2

Infolinia NFZ - Brak leków w aptekach

W aptekach zabrakło podstawowych leków, a chorzy już od dłuższego czasu borykają się z problemem dostępności konkretnych substancji. Ministerstwo zdrowia uruchomiło specjalną infolinię, która ma ułatwić znalezienie danego leku. Od poniedziałku, 15 lipca pacjenci mogą zadzwonić pod bezpłatny numer 800 190 590, by dowiedzieć się, gdzie mogą kupić konkretny lek lub jego zamiennik. Osoby dzwoniące na infolinię będą rozmawiać z pracownikami NFZ oraz GIF.

NFZ – w aptekach brakuje kilkuset leków

Przypominamy, że na początku ubiegłego tygodnia Naczelna Izba Aptekarska w specjalnym piśmie zaalarmowała do Ministerstwa Zdrowia. Poinformowała je o niedostępności prawie 500 leków stosowanych w przypadku leczenia takich chorób jak cukrzyca, astma, nadciśnienie, alergie oraz choroby tarczycy. Najnowszy raport opublikowany w piątek 12 lipca ukazał jednak, że zagrożone brakiem dostępności są 324 produkty. Na liście znajdują się preparaty, których brakuje w przynajmniej 5 proc. aptek w danym województwie. Leki z listy nie mogą być wywożone za granicę. Wiadomo, że lista leków zagrożonych brakiem dostępności w Polsce już od 4 lat jest publikowana regularnie, co dwa miesiące.

dqkd6m2
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dqkd6m2
Więcej tematów