Trwa ładowanie...
d2b2h02

NFZ: Brak leków w aptekach. Uruchomiono infolinię Narodowego Funduszu Zdrowa. Zadzwoń, by dowiedzieć się, gdzie kupić podstawowe medykamenty

NFZ: Brak podstawowych leków w aptekach. Uruchomiono specjalną infolinię. Od poniedziałku pod numerem 800 190 590 można będzie uzyskać informacje na temat dostępności konkretnych produktów.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
NFZ: Brak leków w aptekach. Uruchomiono infolinię Narodowego Funduszu Zdrowa. Zadzwoń, by dowiedzieć się, gdzie kupić podstawowe medykamenty
NFZ: Brak leków w aptekach. Uruchomiono infolinię Narodowego Funduszu Zdrowa. Zadzwoń, by dowiedzieć się, gdzie kupić podstawowe medykamenty (123RF)
d2b2h02

Infolinia NFZ - Brak leków w aptekach

W aptekach zabrakło podstawowych leków, a chorzy już od dłuższego czasu borykają się z problemem dostępności konkretnych substancji. Ministerstwo zdrowia uruchomiło specjalną infolinię, która ma ułatwić znalezienie danego leku. Od poniedziałku, 15 lipca pacjenci mogą zadzwonić pod bezpłatny numer 800 190 590, by dowiedzieć się, gdzie mogą kupić konkretny lek lub jego zamiennik. Osoby dzwoniące na infolinię będą rozmawiać z pracownikami NFZ oraz GIF.

NFZ – w aptekach brakuje kilkuset leków

Przypominamy, że na początku ubiegłego tygodnia Naczelna Izba Aptekarska w specjalnym piśmie zaalarmowała do Ministerstwa Zdrowia. Poinformowała je o niedostępności prawie 500 leków stosowanych w przypadku leczenia takich chorób jak cukrzyca, astma, nadciśnienie, alergie oraz choroby tarczycy. Najnowszy raport opublikowany w piątek 12 lipca ukazał jednak, że zagrożone brakiem dostępności są 324 produkty. Na liście znajdują się preparaty, których brakuje w przynajmniej 5 proc. aptek w danym województwie. Leki z listy nie mogą być wywożone za granicę. Wiadomo, że lista leków zagrożonych brakiem dostępności w Polsce już od 4 lat jest publikowana regularnie, co dwa miesiące.

d2b2h02

Podziel się opinią

Share

d2b2h02

d2b2h02
Więcej tematów