Trwa ładowanie...

NEWS WP: Zmiany w Pałacu Prezydenckim. Nowy dyrektor Biura Prasowego

W poniedziałek mamy poznać nowego dyrektora Biura Prasowego Kancelarii Prezydenta. Według informacji Wirtualnej Polski, będzie nim były dziennikarz i wieloletni współpracownik Andrzeja Dudy - Marcin Kędryna.

NEWS WP: Zmiany w Pałacu Prezydenckim. Nowy dyrektor Biura PrasowegoŹródło: East News
d1jrjtl
d1jrjtl

Jak udało nam się ustalić w źródłach zbliżonych do KPRP - w piątek zostaną przekazane oficjalne dokumenty, a w poniedziałek ogłoszona decyzja o nominacji na stanowisko nowego dyrektora Biura Prasowego Kancelarii Prezydenta. Zostanie nim obecny doradca prezydenta, zajmujący się relacjami z mediami i towarzyszący Andrzejowi Dudzie od czasu kampanii 2015 r., były krakowski dziennikarz Marcin Kędryna.

Zastąpi na stanowisku aktualną dyrektor Agnieszkę Marciniak, która zajmie stanowisko wicedyrektorskie. Kędryna będzie odpowiedzialny za koordynację komunikacji i przekazów Pałacu Prezydenckiego, nie będzie jednak pełnił - w przeciwieństwie do jednego ze swoich poprzedników, Marka Magierowskiego - roli nieformalnego rzecznika prasowego. Ta funkcja pozostanie w gestii ministra Błażeja Spychalskiego.

- To powrót do sprawdzonych, medialnych mechanizmów funkcjonowania Pałacu - mówi informator Wirtualnej Polski. Marcin Kędryna dał się poznać jako aktywny komentator na Twitterze, często relacjonujący na żywo wystąpienia prezydenta.

Zobacz także: Kandydat PiS do PE nie zostawia suchej nitki na Broniarzu

Marcin Makowski dla WP Opinie

d1jrjtl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1jrjtl
Więcej tematów