WP
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
08-08-2016 (14:00)

Nepal: w katastrofie śmigłowca zginęło 7 osób

• W Nepalu, ok. 20 km na północ od stolicy kraju Katmandu, rozbił się śmigłowiec
• Wszystkie siedem osób znajdujących się na pokładzie zginęło - podały lokalne władze
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
WP

Na miejsce wypadku wysłano ekipy ratunkowe, gdy mieszkańcy zgłosili, że usłyszeli eksplozję i zobaczyli dym unoszący się nad pobliskim lasem. Maszynę znaleziono "w kawałkach". Jak powiedział agencji Kyodo rzecznik nepalskiego MSW, Yadav Koirala, nie ocalał żaden z pasażerów.

Lokalne media podają, że śmigłowiec wysłano, aby przetransportować 5-letnie chore dziecko do Katmandu. Na pokładzie maszyny dziecku towarzyszyła matka oraz inni krewni. Cała siódemka, włącznie z pilotem, to obywatele Nepalu.

Władze lotnictwa cywilnego podały, że trwają wysiłki w celu sprowadzenia ciał z miejsca wypadku.

WP
Polub WP Wiadomości
WP
WP