Trwa ładowanie...
Informacja prasowa

Nawodnij skórę po lecie

Dwa tygodnie opalania, powodują, że skóra wygląda nawet o dwa lata starzej, dlatego zregeneruj ją profesjonalnymi zabiegami
Share
Nawodnij skórę po lecie
Źródło: Materiały prasowe
d16nkvu

Woda stanowi około 70 % masy ciała dorosłego człowieka. Dlatego jej niedobór jest szkodliwy dla organizmu i może prowadzić nie tylko do złego samopoczucia i ogólnego osłabienia, ale również poważnych konsekwencji zdrowotnych, jej brak odczuje również nasza skóra.

*Co nam szkodzi? *

Słońce jest głównym sprawcą starzenia się skóry. Uważa się, że gdyby nie wpływ światła słonecznego na skórę, objawy starzenia się organizmu byłyby widoczne w dużo bardziej zaawansowanym wieku. Słońce niszczy włókna kolagenowe i elastynowe, efektem czego jest utrata jędrności i wiotczenie skóry, pojawianie się bruzd, zmarszczek oraz opadanie owalu twarzy.

d16nkvu

Dodatkowo, wysuszenie skóry powoduje szereg innych czynników. Należą do nich: stosowanie różnego rodzaju używek, np. kawy, alkoholu czy papierosów, zanieczyszczenie środowiska i atmosfery, stresujący tryb życia, złe nawyki żywieniowe, przebywanie w klimatyzowanych pomieszczeniach.

*Nawilżenie plus natłuszczenie *

O odpowiednim nawilżeniu ciała w istotny sposób decyduje również tłuszcz, ponieważ powierzchnię naskórka pokrywa tzw. ochronny płaszcz lipidowy, składający się z mieszaniny różnych tłuszczów i lipidów. Ta warstwa ochronna jest na tyle szczelna, że uniemożliwia parowanie wody z głębi ciała.

Picie codziennie minimum 1,5 litra wody, jest tak ważne, ponieważ dostarczając organizmowi wodę z zewnątrz tworzymy właśnie lipidowy płaszcz ochronny, chroniący przed wyparowywaniem wody.

d16nkvu

*Profesjonalna pielęgnacja *

Latem i tuż po lecie warto więc szczególną uwagę poświęcić regeneracji skóry. Nie zawsze dzięki kremowi możemy zapewnić skórze odpowiednie nawilżenie, dlatego dbanie o cerę wymaga wykonywania profesjonalnych i odpowiednio dobranych zabiegów nawilżających.

W Time Clinic specjaliści proponują Cryolift III + Led. Jest to zabieg polegający na znacznym obniżeniu ciepłoty ciała. Działanie zimnem dobieranym indywidualnie do rodzaju skóry, stymuluje ją i poprawia mikrokrążenie. Dzięki temu staje się ona odżywiona, a za sprawą stosowanych podczas zabiegu składników zyskuje optymalny poziom dotlenienia i nawilżenia. Wykorzystanie światła LED dodatkowo wzmacnia działanie aktywnych preparatów, maksymalne uelastycznienie skóry i przywrócenie jej prawidłowych funkcji.

Innym zabiegiem poprawiającym kondycję skóry jest zabieg Ogień i Lód. Rekomendowany w Time Clinic, przebiega w trzech etapach: oczyszczenie skóry (za pomocą lekkiego żelu przygotowującego skórę do zabiegu), nakładanie profesjonalnych masek (Intensive Resurfacing Mask i Intensive Rejuvenating Mask), neutralizacja i nawilżenie (poprzez serum z zaawansowaną witaminą C i wysokiej jakości Serum Hydra-Cool). Zabieg nie tylko poprawia nawilżenie i odżywienie skóry, ale też głęboko ją oczyszcza.

d16nkvu

Time Clinic oferuje także Xylogic Anti-Age wykorzystujący cenne właściwości kwasu hialuronowego i peptydów. Podczas zabiegu stosowane są innowacyjne preparaty pielęgnacyjne, które pomagają uzyskać elastyczność i jędrność skóry oraz wygładzić niedoskonałości. Zapobiega też powstawaniu zmarszczek i redukuje istniejące, dlatego szczególnie polecany jest dla skóry dojrzałej. Zabieg dobrze wykonywać regularnie, gdy skóra potrzebuje odświeżenia i nawilżenia.

Więcej informacji na stronie http://timeclinic.pl/

d16nkvu

Podziel się opinią

Share
d16nkvu
d16nkvu
Więcej tematów