Trwa ładowanie...

Nawet siedem lat więzienia za plotki o szczepionkach

Policjanci w Korei Południowej zatrzymali 279 osób za rozpowszechnianie fałszywych informacji na temat szczepionek przeciwko COVID-19. Jedna z nich twierdziła, że "szczepionki zmieniają geny".
Share
Szczepionka AstraZeneca
Szczepionka AstraZenecaŹródło: PAP, Fot: Leszek Szymański
d2y8r18

Akcja policji jest związana z zaniepokojeniem ekspertów medycznych falą dezinformacji dotyczących bezpieczeństwa szczepionek.

Jak podał dziennik "Korea Times", policja zatrzymała m.in. 60-latkę, która rozklejała na przystankach autobusowych kartki z ostrzeżeniem o treści: "chipy w szczepionkach odbiorą ci życie". W Korei Południowej, za rozpowszechnianie fałszywych informacji, grozi do siedmiu lat więzienia lub grzywna do 50 mln wonów (44 tys. dolarów).

Kampania szczepień w Korei Południowej

Ministerstwo bezpieczeństwa żywności i leków Korei Płd. zatwierdziło tymczasem w piątek do powszechnego użycia drugą szczepionkę przeciwko COVID-19 - preparat amerykańskiego koncernu Pfizer.

d2y8r18

Od końca lutego w Korei Południowej trwają szczepienia specyfikiem firmy AstraZeneca. Tamtejsze ministerstwo bezpieczeństwa żywności i leków zatwierdziło dziś do powszechnego użycia drugą szczepionkę przeciwko COVID-19 - preparat amerykańskiego koncernu Pfizer. Był on podawany pracownikom służby zdrowia z pierwszej linii walki z pandemią już w ubiegłym tygodniu.

Łącznie pierwsze dawki szczepionek podano już w Korei Płd. prawie 226 tys. osób, czyli 0,43 proc. ludności kraju – przekazała Koreańska Agencja Kontroli Chorób (KDCA).

COVID-19. Adam Niedzielski o krok od ważnej decyzji ws. szczepień

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2y8r18

Podziel się opinią

Share
d2y8r18
d2y8r18
Więcej tematów