Nawalne deszcze, grad o średnicy 3 centymetrów. Niespodziewane burze na zachodzie Polski

Ten tydzień miał obfitować wyłącznie w wysokie temperatury. Jednak na południowym-zachodzie Polski rozszalały się niespodziewane burze. Uwaga! Mogą pojawić się spore opady deszczu, grad oraz wiatr, który momentami może wiać z prędkością około 80 km/h.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Front burzowy nad zachodnią Polską
Front burzowy nad zachodnią Polską (Blitzortung)
WP

Czwartkową pogodę na przeważającym obszarze kraju kształtował będzie układ wysokiego ciśnienia znad zachodniej Rosji. Jedynie na zachodzie Polski oddziaływać będzie zatoka niżowa związana z niżem znad zachodnich Niemiec, a po południu na północnym-zachodzie zaznaczy się strefa frontu atmosferycznego. Z kierunków południowych nadal napływać będą upalne, zwrotnikowe masy powietrza.

Tymczasem Polscy Łowcy Burz poinformowali o niebezpiecznym zjawisku na wschodzie Polski. "W pasie od okolic Wałbrzycha przez Wrocław, Wieluń po okolice Łowicza, a także w okolicach Nowego Sącza i Krynicy występują burze, które rozwinęły się dziś nieco szybciej, niż wskazywały na to prognozy" - czytamy na Facebooku.

Jak zaznaczają synoptycy, zjawiska mogą być miejscami gwałtowne, z silnymi porywami wiatru, nawalnymi opadami deszczu, a lokalnie także z gradem o średnicy do ok. 3 cm. "Najsilniejsza burza w tej chwili przechodzi w okolicach Wielunia, jednak zaznaczamy, że sytuacja dość szybko się zmienia" - podkreślają Polscy Łowcy Burz.

WP

Z powodu gwałtwonych burz IMGW wydał ostrzeżenie I stopnia dla czterech województw. Chodzi o województwo łódzkie, kujawsko-pomorksie, wielkopolskie oraz dolnośląskie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

WP
Polub WP Wiadomości
WP
WP