Trwa ładowanie...
d41enez
nauka
15-01-2011 14:10

Nauka religii w szkole będzie nowoczesna

Nauczyciele religii z archidiecezji łódzkiej będą się uczyć prowadzenia lekcji religii na miarę XXI wieku.

d41enez
d41enez

Na początku lutego w łódzkiej kurii odbędą się warsztaty wykorzystania podczas katechezy tablic interaktywnych.

Tablica wygląda jak gigantyczny monitor komputera, na którym można pisać specjalnym pisakiem. Co można zrobić z nią na katechezie? Pokazać zainspirowany psalmem teledysk Boney M, fragment filmu "Pasja" Mela Gibsona albo na przykład rozwiązać krzyżówkę o tematyce religijnej.

- W ten sposób chciałabym pokazać katechetom, jak poprowadzić lekcje o wpływie chrześcijaństwa na kulturę - mówi Irena Wolska, metodyk nauczania religii, która poprowadzi zajęcia.

Sama uczy w Szkole Podstawowej nr 41, gdzie często używa elektronicznych tablic.

d41enez

- Pokazuję uczniom znane wizerunki Matki Bożej albo rozwiązujemy krzyżówki. I świetnie się przy tym bawimy - dodaje.

Irena Wolska, z wykształcenia teolog, ale także inżynier elektryk po Politechnice Łódzkiej, zapewnia, że łódzcy katecheci świetnie sobie radzą z nowoczesnymi technologiami. - Prowadzę też kursy obsługi programu Power Point. Po zajęciach wszyscy są w stanie sami opracować prezentację - zapewnia.

Przeszkodą może być jednak brak samych tablic. Według szacunków wydziału edukacji łódzkiego magistratu, takie urządzenie ma zaledwie około 30 proc. szkół podstawowych i gimnazjów. Rocznie magistrat dokupuje od jednej do kilkunastu sztuk. Tablice ma za to większość liceów i techników.

- Nie prowadzimy programu zaopatrzenia szkół w tablice interaktywne. Szkoły kupują je za własne lub unijne środki - mówi Małgorzata Świecka z wydziału edukacji magistratu.

Koszt jednej tablicy to 5-9 tys. złotych.

Oficjalne wydanie internetowe: www.polskatimes.pl/DziennikLodzki

d41enez
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d41enez
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj