Trwa ładowanie...
d2wm6uy

Nauczyciel roku 2018 podczas gali poprosił na scenę swojego ukochanego

Przemysław Staroń z II Liceum Ogólnokształcącego imienia Bolesława Chrobrego w Sopocie otrzymał tytuł "Nauczyciela Roku 2018". Podczas gali i wręczenia nagród, poprosił na scenę swoją rodzinę oraz partnera życiowego.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Przemysław Staroń podczas gali wręczenia nagród dla najlepszego "Nauczyciela Roku 2018".
Przemysław Staroń podczas gali wręczenia nagród dla najlepszego "Nauczyciela Roku 2018". (PAP)
d2wm6uy

Nominowanych do zaszczytnego tytułu zostało 13 osób. Zwycięzca - Przemysław Staroń na co dzień uczy filozofii, etyki, wiedzy o kulturze i historii sztuki.

Wielka uroczystość wręczenia nagród odbyła się we wtorek na Zamku Królewskim w Warszawie, na kilka dni przed przypadającym na niedzielę Dniem Edukacji Narodowej - informuje TVN 24.

d2wm6uy

Nauczyciel z Sopotu podczas swojego przemówienia nawiązał do Harry'ego Pottera z cyklu książek J.K. Rowling.

- Wszystko w "Harrym Potterze" rozegrało się wokół insygniów śmierci. Peleryny niewidki, którą zrzuciłem. Cztery lata temu stałem tu wśród nominowanych i dzięki Bogu nie otrzymałem tytułu Nauczyciela Roku - mówił Staroń. - Wtedy nauczycielem roku zostałby człowiek, który nie jest kompletny, nie jest spójny, nie jest autentyczny i wiarygodny - podkreślił.

- Teraz z pierwszym insygnium już się uporałem. Jeżeli państwo czytali "Harry'ego Pottera", to wiedzą państwo, że drugim insygnium był kamień wskrzeszenia. Harry użył go, kiedy szedł do Zakazanego Lasu, i wtedy wokół niego pojawili się bliscy - powiedział laureat, po czym zaprosił na scenę swojego partnera i rodzinę. - Chciałbym poprosić wszystkich was, którzy tutaj przyjechaliście ze mną. Chodźcie, nie bójcie się, najwyżej zabiorą mi tytuł - zachęcał. - Chciałbym wam podziękować, tej części świata, bez której by mnie nie było - mówił. - Protego Maxima, niech miłość was strzeże - zwieńczył, a na scenę weszła rodzina nauczyciela wraz z jego ukochanym partnerem.

- Bądźmy wszyscy dla siebie nauczycielami i uczniami i to wtedy będzie miało sens - podsumował swoje przemówienie Przemysław Staroń.

Źródło: TVN 24

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2wm6uy

Podziel się opinią

Share

d2wm6uy

d2wm6uy
Więcej tematów