Trwa ładowanie...
d1ardid

Nauczyciel musi zapłacić za śmierć licealistów w lawinie. Internauci zebrali dla niego 168 tys. zł

Decyzją sądu Mirosław Sz. musi zapłacić Andrzejowi M. 140 tys. zł. To efekt zadośćuczynienia, jakie otrzymał ojciec za stratę dwóch synów. Kwotę, podwyższoną o odsetki, zebrali dla nauczyciela z Tychów internauci. To kolejne informacje ws. głośnej, tragicznej lawiny sprzed lat.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Internauci zebrali dla Mirosława Sz. 168 tys. zł
Internauci zebrali dla Mirosława Sz. 168 tys. zł (PAP, Fot: Andrzej Grygiel)
d1ardid

Sprawa dotyczy wydarzeń z 2003 r. Mirosław Sz. zorganizował dla licealistów wycieczkę w Tatry. Mimo obowiązującego II stopnia zagrożenia lawinowego uczestnicy podjęli ryzyko wejścia na szczyt. Tuż pod Rysami zostali porwani przez lawinę. 8 z 13 osób straciło życie. Dwie z ofiar to synowie Andrzeja M. Mężczyzna pozwał nauczyciela, który był organizatorem wycieczki. Sąd przyznał mu 140 tys. zł zadośćuczynienia.

Tuż po wyroku w jednym z serwisów zainicjowano zbiórkę na rzecz nauczyciela. "Każdy kto zna pana Mirosława Sz. wie, że to wspaniały człowiek, kochający góry i chętny do pomocy każdemu. Świetny nauczyciel z pasją, którą zarażał młodych ludzi" - napisały pomysłodawczynie akcji.

Internauci zebrali na Mirosława Sz. całą kwotę plus odsetki, łącznie 168 tys. zł. Dokonali tego w mniej więcej dwa tygodnie. Pieniądze wpłaciło ponad trzy tysiące osób. Informacją o zbiórce podzieliło się ponad 7 tys. internautów. Najwyższa jednorazowa kwota wyniosła 5,6 tys. zł.

d1ardid

Wcześniej nauczyciel został skazany w sprawie karnej. Sąd ogłosił wyrok 2 lat więzienia w zawieszeniu. Mężczyznę obarczono winą za zorganizowanie wyprawy w niebezpiecznych i pogarszających się warunkach atmosferycznych, bez uprawnień do prowadzenia wycieczek górskich. Pierwotnie ojciec chłopców domagał się 700 tys. zł zadośćuczynienia, jednak sąd przyznał mu niższą kwotę.

Zobacz także: PiS obiecuje zerowy PIT dla młodych. Szef KPRM zdradza szczegóły

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1ardid

Podziel się opinią

Share
d1ardid
d1ardid