Trwa ładowanie...
d14p1ed

Nauczanie hybrydowe i zdalne. Premier zapowiedział zmiany w szkołach

Nauczanie w szkołach znów ma zmienić formę. Mateusz Morawiecki przyznał, że jeszcze w środę może zostać podjęta decyzja o przejściu wyższych klas szkół ponadpodstawowych na nauczanie zdalne lub hybrydowe.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Nauczanie hybrydowe i zdalne. Premier przyznał, że planowane są zmiany
Nauczanie hybrydowe i zdalne. Premier przyznał, że planowane są zmiany (PAP, Fot: Radek Pietruszka)
d14p1ed

- Nauka zdalna to jest dalece nie to samo, co nauka stacjonarna - przyznał podczas wystąpienia w Sejmie Mateusz Morawiecki. I podkreślił, że rozumie wszystkich, którzy wolą tryb bezpośredniego nauczania. - Ale musimy odpowiadać na to, co nam grozi, a grozi nam przyrost osób zakażonych - zaznaczył.

Premier przyznał, że początkowo zamknięto "dla nauki stacjonarnej szkoły średnie". - To jest ponad półtora mln osób, które tworzą ruch społecznych - wyjaśnił premier.

Zanosi się jednak na kolejne działania tego typu. - Dziś po południu na posiedzeniu sztabu kryzysowego prawdopodobnie podejmiemy decyzję o tym, że także wyższe klasy szkół podstawowych będą podlegały nauczaniu zdalnemu lub nauczaniu hybrydowemu - powiedział Morawiecki.

d14p1ed

Zobacz też: Przemysław Czarnek ministrem. Mocny komentarz Radosława Sikorskiego

Nauczanie zdalne i hybrydowe. Kolejne pieniądze dla szkół

Wyjaśnił, że wynika to z faktu niskiej liczby poważnych konsekwencji zdrowotnych dla dzieci z COVID-19 poniżej 9 roku życia. - U nastolatków to już rośnie - dodał.

Morawiecki poinformował również o przeznaczeniu kolejnych 300 mln zł na naukę zdalną dla szkół.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d14p1ed

Podziel się opinią

Share
d14p1ed
d14p1ed
Więcej tematów