Trwa ładowanie...

NATO ostrzega Rosję przed interwencją militarną na Ukrainie

Sekretarz generalny NATO Anders Fogh Rasmussen zaapelował do Rosji, aby zaprzestała akcji destabilizujących na Ukrainie i ostrzegł przeciwko interwencji militarnej w tym kraju. "Jestem skrajnie zaniepokojony nową eskalacją napięcia i przemocą na wschodzie Ukrainy" - napisał szef NATO w specjalnym oświadczeniu.
Share
Sekretarz generalny NATO Anders Fogh Rasmussen
Sekretarz generalny NATO Anders Fogh RasmussenŹródło: AFP, Fot: John Thys
d2fs9us

Rasmussen potępił "ponowne pojawienie się zamaskowanych ludzi w rosyjskich mundurach bez odznaczeń, tak jak podczas aneksji Krymu".

"Apeluję do Rosji o złagodzenie napięć i wycofanie bardzo licznych oddziałów, zwłaszcza sił specjalnych obecnych w strefach blisko granicy" z Ukrainą - czytamy w komunikacie.

d2fs9us

"Każda nowa ingerencja militarna, obojętnie pod jakim pretekstem, spowoduje konsekwencje w postaci izolacji Rosji na arenie międzynarodowej" - ostrzegł.

Władzie Doniecka: jedna osoba zginęła, dziewięć rannych

Rząd ukraiński, obawiając się rozpadu kraju, rozpoczął w Słowiańsku we wschodniej części Ukrainy operację "antyterrorystyczną" przeciwko prorosyjskim separatystom - poinformował minister spraw wewnętrznych Arsen Awakow.

Władze obwodowe w Doniecku poinformowały, że w trakcie operacji zginęła jedna osoba, a dziewięć zostało rannych. Według ich służby prasowej w samym Słowiańsku rannych zostało pięć osób. Cztery kolejne ucierpiały od strzałów z broni palnej na drodze dojazdowej do tego miasta. To właśnie tam zginęła jedna osoba - poinformowano.

Wcześniej minister spraw wewnętrznych Ukrainy Arsen Awakow przekazał, że podczas akcji w Słowiańsku zginął oficer Służby Bezpieczeństwa Ukrainy.

d2fs9us

Podziel się opinią

Share
d2fs9us
d2fs9us
Więcej tematów