Trwa ładowanie...
d17o6k4

NATO chce pogłębić kontakty z Rosją

Sekretarz generalny NATO - George Robertson (AFP)
Sekretarz generalny NATO George Robertson, który w lutym ma odwiedzić Rosję, powiedział w czwartek, że Sojusz jest gotów na nowo pogłębić kontakty z Rosją i złagodzić napięcia wywołane kryzysem kosowskim z 1999 r.

d17o6k4
d17o6k4

Rosja musi zrozumieć, że NATO nie jest, ani nie chce być, żadnym zagrożeniem dla jej bezpieczeństwa - powiedział Robertson w Berlinie podczas spotkania z grupą konserwatywnych intelektualistów. Rosja musi zrozumieć, że NATO pozostanie w Europie i że musimy wspólnie znaleźć sposób na współistnienie - dodał sekretarz generalny.

Robertson podkreślił, że epoka lodowcowa, która nastąpiła w stosunkach między Rosją i NATO podczas ataków Sojuszu na Jugosławię, już minęła. Obecnie wojska rosyjskie i oddziały NATO służą na Bałkanach ramię w ramię.

Sekretarz wyraził nadzieję, że jego wizyta w Moskwie, planowana na koniec lutego, której celem jest otwarcie NATO-wskiego centrum informacji, umożliwi naświetlenie rosyjskim władzom punktu widzenia Sojuszu na kwestie dalszego współżycia.

Umowa w sprawie otwarcia centrum miała być podpisana w ubiegłym miesiącu, jednak ostra krytyka NATO pod adresem Rosji za konflikt w Czeczenii opóźniła te plany. (ajg)

d17o6k4
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d17o6k4
Więcej tematów