Trwa ładowanie...
d2wc0ij

Nasz kraj poza UE? Niemała część Polaków dopuszcza taki scenariusz

Choć większość Polaków uważa, że ryzyko opuszczenia przez Polskę Unii Europejskiej nie istnieje, ponad 30 proc. jest zdania, że taka perspektywa jest realna.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
(WP.PL)
d2wc0ij

Jak wynika z sondażu Kantar Public, opubikowanego przez "Gazetę Wyborczą", 53 proc. badanych nie obawia się, że "rząd PiS wyprowadzi Polskę z UE". 34 proc. pytanych wskazało odpowiedź: „zdecydowanie nie”. Przeciwnego zdania jest natomiast 31 proc. ankietowanych.

Przypominamy też inny sondaż, w którym zapytano Polaków o to, czy chcieliby, by kraj przestał być członkiem UE.

Zdania, że Polska na pewno nie opuści Unii, jest 40 proc. respondentów z wykształceniem wyższym. Odpowiedź "raczej nie" wybrało z kolei 19 proc. badanych w tej grupie. Poza nimi, w odejście Polski ze struktur UE wątpią najczęściej mieszkańcy średnich i dużych miast.

d2wc0ij

Osobom z wykształceniem podstawowym najtrudniej było odpowiedzieć na pytanie postawione w sondażu. 24 proc. badanych z tej grupy nie umiało zająć stanowiska w sprawie. 45 proc. z nich nie dostrzega ryzyka wyjścia Polski z Unii, a 31 proc. się tego obawia.

Ryszard Petru: niech Jarosław Kaczyński zadeklaruje, że Polska nie wyjdzie z UE

Sondaż został przeprowadzony telefonicznie (wspomaganie komputerowe) 12 kwietnia 2017 r. na ogólnopolskiej reprezentatywnej próbie 1000 dorosłych Polaków.

Źródło: "Gazeta Wyborcza"

d2wc0ij

Podziel się opinią

Share

d2wc0ij

d2wc0ij
Więcej tematów