Trwa ładowanie...
d4ciy05

Nastolatki zniszczyły nagrobki na zabytkowym cmentarzu żydowskim w Opolu

Na zabytkowym cmentarzu żydowskim przewrócono 15 zabytkowych macew. Niektóre z nich zostały rozbite. Policja szybko znalazła sprawców - okazało się, że to trójka nastolatków. Teraz ich sprawa trafi do sądu rodzinnego.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Poprzewracano 15 zabytkowych macew.
Poprzewracano 15 zabytkowych macew. (Policja)
d4ciy05

O poprzewracaniu 15 zabytkowych nagrobków poinformował opolską policję pracownik urzędu miasta. Sprawa zajęli się kryminalni z Komendy Miejskiej Policji w Opolu. Już po dwóch dniach od zgłoszenia, policjanci wyjaśnili sprawę. Okazało się, że nagrobki przewróciło dwóch 13-letnich chłopców oraz 12-letnia dziewczynka.

   Policja
(Policja)

- Dzieci przyznały się do przewrócenia macew. Wyraziły skruchę i przeprosiły za swoje zachowanie. Tłumaczyły, że nie zdawały sobie sprawy z charakteru miejsca i jego zabytkowej historii. Teraz sprawa trafiła do sądu rodzinnego - mówi st. sierż. Przemysław Kędzior z zespołu prasowego KWP w Opolu.

d4ciy05

- To już kolejny akt wandalizmu w tym miejscu - powiedział portalowi nto. pl Andrzej Czajkowski, prezes usług komunalnych z Opola, które zarządzają cmentarzem. - Część pomników da się postawić, ale niektóre są rozbite - dodał.

   Policja
(Policja)

Opolski cmentarz żydowski pochodzi z 1822 roku. Ostatni pochówek odbył się tu w 1940 roku. Do dziś zachowało się tam około 150 zabytkowych nagrobków.

Źródło: Policja, nto.pl

d4ciy05

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4ciy05

Podziel się opinią

Share
d4ciy05
d4ciy05
Więcej tematów