Trwa ładowanie...
d127e8g

Nastolatka miała ponad 4 promile

Pięcioro pijanych uczniów pierwszej klasy jednej ze szkół ponadgimnazjalnych z Konina (Wielkopolskie) zatrzymali policjanci na ulicy miasta. Dziewczynę, u której alkomat wykazał ponad 4 promile alkoholu w wydychanym powietrzu, odwieziono do szpitala - poinformowała oficer prasowy konińskiej policji Renata Purcel-Kalus.

Share
d127e8g

Do zdarzenia doszło we wtorek, ale - jak wyjaśniła policjantka - nie informowano o tym wcześniej, aby nie utrudnić funkcjonariuszom m.in. wyjaśnienia, skąd młodzież miała alkohol.

Dziś już wiadomo, że uczniowie kupili alkohol bez akcyzy w jednym z konińskich mieszkań, w którym prowadzono jego nielegalną sprzedaż. Znaleźliśmy tam kilkanaście butelek ze spirytusem i baniak z rozrobionym alkoholem. Dotarliśmy ponadto do dwóch sklepów na terenie miasta, w których 16-latkom sprzedano piwo - powiedziała Renata Purcel-Kalus.

Grupa młodych ludzi, wśród których było dwóch chłopców i trzy dziewczyny, wzbudziła zainteresowanie policyjnego patrolu swoim hałaśliwym zachowaniem i zaczepianiem przechodniów. Wszyscy byli pijani, mieli ok. promila alkoholu w wydychanym powietrzu, z wyjątkiem jednej z dziewcząt, która miała ponad 4 promile alkoholu i była w takim stanie, że funkcjonariusze natychmiast odwieźli ją do szpitala.

d127e8g

Jak ustalono, grupa uczniów, która tego dnia miała iść z całą klasą do kina, spotkała się wcześniej w mieszkaniu jednego z nich i tam pili alkohol przyniesiony przez dwóch kolegów. Część uczestników tego spotkania poszła na zaplanowane zajęcia, a pięcioro postanowiło iść na wagary.

Natychmiast po zatrzymaniu wagarowiczów rozmawialiśmy z ich rodzicami. O wszystkim powiadomiliśmy dyrekcję szkoły. Wiemy, że młodzi ludzie poniosą konsekwencje swojego zachowania. Ponieważ dotąd nie było z nimi problemów, żadne z nich nie było notowane, a podobna sytuacja dotąd nie miała miejsca, nie skierowaliśmy sprawy do sądu rodzinnego i nieletnich. Jeśli powtórzą swój wybryk, nie będzie już taryfy ulgowej - powiedziała Renata Purcel- Kalus.

Dodała, że tego samego dnia na innej z ulic Konina funkcjonariusze natknęli się jeszcze na dwie wyraźnie nietrzeźwe dziewczyny w wieku 16 i 13 lat. Były to podopieczne miejscowego pogotowia opiekuńczego. Dziewczyny zachowywały się tak agresywnie, że zamiast do placówki najpierw trzeba było je odwieźć do izby wytrzeźwień.

d127e8g

Podziel się opinią

Share
d127e8g
d127e8g
Więcej tematów