Trwa ładowanie...

Naruszył strefę zakazu lotów podczas ŚDM. Jest akt oskarżenia

Rosyjski pilot stanie przed sądem w związku z naruszeniem strefy zakazu lotów ustanowionej w związku ze Światowymi Dniami Młodzieży.

Naruszył strefę zakazu lotów podczas ŚDM. Jest akt oskarżeniaŹródło: Wikimedia Commons - Uznanie Autorstwa CC BY, fot: konflikty.pl
d8rt766
d8rt766

Jest akt oskarżenia przeciwko rosyjskiemu pilotowi, który naruszył strefę zakazu lotów ustanowioną w związku ze Światowymi Dniami Młodzieży - informuje Radio ZET.

Do incydentu doszło 29 lipca. Wojsko wykryło, że w jedną z siedmiu stref ograniczonych lotów wokół Krakowa, Częstochowy, Kalwarii Zebrzydowskiej, Brzegów i Oświęcimia, wleciał niezidentyfikowany samolot, który nie odpowiadał na wezwania drogą radiową.

Centrum Operacji Powietrznych w Pyrach zdecydowało, by w tej sytuacji poderwać parę myśliwców F-16 z bazy w Łasku, aby zmusić samolot do lądowania. Myśliwce sprowadziły awionetkę na lotnisko Radom-Piastów. Okazało się, że strefę naruszył Rosjanin, który samolotem akrobacyjnym Extra 330 SC leciał z Czech na zawody do Radomia.

Mężczyzna chciał dobrowolnie poddać się karze grzywny w wysokości 9 tys. złotych. Prokurator jednak się z tym nie zgodził.

Za złamanie przepisów prawa lotniczego pilotowi z Rosji grozić może do pięciu lat więzienia.

d8rt766
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d8rt766
Więcej tematów