Trwa ładowanie...
d4ju1q7

Narodowy Program Trzeźwości. Biskupi chcą, żeby alkohol był dostępny dopiero od 21. roku życia

Narodowy Program Trzeźwości został ogłoszony przez biskupów 13 lutego. Według episkopatu Polacy piją zbyt dużo i zaczynają za wcześnie. Program ma zmniejszyć spożycie alkoholu, "skalę upijania się i akceptacji dla upijania się”.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Rocznie na osobę przypada ok. 9-10 litrów mocnych alkoholi i 99,5 litra piwa
Rocznie na osobę przypada ok. 9-10 litrów mocnych alkoholi i 99,5 litra piwa (PAP, Fot: ABACA)
d4ju1q7

W nowym programie Kościół chce również podwyższania cen i radykalnej minimalizacji miejsc sprzedaży, podaje „Super Express”.

- Nie będzie wolności osobistej i narodowej bez trzeźwości Polaków - mówił podczas prezentacji programu bp Tadeusz Bronakowski, przewodniczący Zespołu Episkopatu ds. Apostolstwa Trzeźwości.

d4ju1q7

"Niezbędne jest fizyczne i ekonomiczne ograniczenie nadmiernej dostępności napojów alkoholowych. (...) Państwo powinno komplementarnie i bardziej zdecydowanie korzystać z narzędzia, jakim jest regulacja rynku alkoholowego za pomocą cen i polityki fiskalnej" - czytamy w programie podanym na portalu episkopat.pl.

Chcąc „wypracowania trwałej i powszechnej moralnej sprawności w postaci trzeźwości przez wszystkich” Kościół chce „pełnej abstynencji osób nieletnich i szczególnie wrażliwych na szkody alkoholowe”. Jednym ze sposobów na osiągnięcie tych założeń ma być wprowadzenie sprzedaży alkoholu dopiero od 21. roku życia.

ZOBACZ TAKŻE: Jak alkohol wpływa na mięśnie?

Państwowa Agencja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych podaje, że w Polsce dramatycznie rośnie spożycie alkoholu. Rocznie na osobę przypada ok. 9-10 litrów mocnych alkoholi i 99,5 litra piwa. Zdaniem Światowej Organizacji Zdrowia na jeden punkt sprzedaży napojów alkoholowych powinno przypadać co najmniej 1000 osób. Dziś średnia dla całej Polski to 273 osoby.

Źródło: episkopat.pl / SuperExpress

d4ju1q7

Podziel się opinią

Share
d4ju1q7
d4ju1q7
Więcej tematów