Trwa ładowanie...

Narodowcy i antyfaszyści w centrum Poznania. "Winnicki, ty Kulsonie!" vs. "Wolność, wiara, nacjonalizm"

W środę Poznaniu antyfaszyści zorganizowali pikietę przeciwko wizycie posła Roberta Winnickiego, prezesa Ruchu Narodowego. Po drugiej stronie stanęli narodowcy. Na ulicach pojawiły się dziesiątki policjantów.

Share
Narodowcy i antyfaszyści w centrum Poznania. "Winnicki, ty Kulsonie!" vs. "Wolność, wiara, nacjonalizm"Źródło: Agencja Gazeta
d40opf4

Robert Winnicki przyjechał do Poznania na zaproszenie Młodzieży Wszechpolskiej do jednego z pubów w centrum Poznania. Spotkanie było reklamowane hasłem: "Brońmy Poznania przed lewactwem" - podaje "Głos Wielkopolski".

Antyfaszyści zapowiedzieli demonstracje. Skrzyknęli się także narodowcy. W obawie przed starciem obu grup policja zamknęła dla ruchu ulicę Strzałkową, Rybaki i Długą. Obie grupy oddzieliły dziesiątki policjantów. Po obu stronach zebrało się około 450-500 osób. Obyło się bez poważnych incydentów, choć centrum Poznania wyglądało w środę wieczorem jak twierdza.

Manifestacje przerzucały się okrzykami. "Wolność, wiara, nacjonalizm" - krzyczeli narodowcy. "Poznań miastem nacjonalistów" - można było usłyszeć. Z drugiej płynęły okrzyki "1,2,3,4 precz z Winnickim do cholery", "Winnicki, ty Kulsonie".

d40opf4

Narodowcy użyli środków pirotechnicznych. Po tym przestawiciel ratusza stwierdził, że zgromadzenie jest nielegalne. Policja wezwała demonstrację do rozejścia się.

Narodowcy nie rozeszli się, twierdzili, że stoją w kolejce do pubu, w którym odbywało się spotkanie. Później na zmianę wchodzili do lokalu, aby uniknąć oskarżenia o nielegalne zgromadzenie.

Obie grupy rozeszły się około godz. 21. Policjanci zapowiedzieli, że nadal będą patrolować centrum.

Źródło: "Głos Wielkopolski"

d40opf4
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d40opf4
d40opf4
Więcej tematów