Trwa ładowanie...
d4k6pdw

Napis na metce wywołał oburzenie wśród kobiet we Włoszech. "Ironiczna zabawa"

Zamieszanie we Włoszech. Napis na metce męskich spodni wywołał takie oburzenie, że firma musiała się tłumaczyć i przepraszać. To miała być "ironiczna zabawa". Producent zapewnia jednak, że w kolejnej kolekcji nie popełni tego błędu.
Share
"Daj to swojej kobiecie". To miało niejako zastąpić instrukcję prania
"Daj to swojej kobiecie". To miało niejako zastąpić instrukcję praniaŹródło: PAP
d4k6pdw

Zaczęło się od burmistrza miejscowości Certaldo koło Florencji. Giacomo Cucini pierwszy nagłośnił sprawę napisu na metce. Wkładając swoje spodnie do pralki zauważył napis: "Daj to swojej kobiecie". To miało niejako zastąpić instrukcję prania.

Cucini uznał ten napis za oburzający i wywołał burzę we Włoszech. "Chcę mieć nadzieję, że to próbka humoru, ale moim zdaniem to jest przekaz seksistowski i wsteczny. To kolejne wyobrażenie kobiety, która siedzi w domu i wszystko w nim robi, gotowa uprać spodnie swojemu mężczyźnie, bo on nie może ich uprać sam” - napisał burmistrz w mediach społecznościowych.

Opublikował zdjęcie metki spodni i stwierdził, że żałuje, że je kupił. "Uważam to za obrzydliwe” - dodał.

d4k6pdw

Jego wpis spowodował, że zaprotestowały kobiety ze stowarzyszenia kobiet-demokratek z Toskanii. Napisały list protestacyjny do firmy z Bolonii, producenta spodni. Ta zaczęła się tłumaczyć.

We włoskich mediach pojawiło tłumaczenie firmy, która podkreśliła, że jej intencją była "ironiczna zabawa, która okazała się w złym guście". "Zrozumieliśmy nasz błąd i przepraszamy”- napisano.

Producenci zapewnili, że usuną etykietką z następnej kolekcji.

Zdjęcie metki/ facebook.com/GiacomoCuciniSindaco facebook.com
Zdjęcie metki/ facebook.com/GiacomoCuciniSindaco Źródło: facebook.com

"To jest prostackie". Bartosz Arłukowicz odpowiada Ryszardowi Terleckiemu

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4k6pdw

Podziel się opinią

Share
d4k6pdw
d4k6pdw
Więcej tematów