Trwa ładowanie...
dysrxc7

Naomi Campbell wygrała z "The Mirror"

Naomi Campbell (AFP)
Brytyjska supermodelka Naomi Campbell wygrała w środę sprawę sądową o naruszenie prywatności przeciwko bulwarowej gazecie "The Mirror". Sąd przyznał modelce prawo do odszkodowania w wysokości 3,5 tys. funtów.

dysrxc7
dysrxc7

Campbell zarzuciła gazecie, że publikując w ubiegłym roku informację, iż modelka uczęszczała na spotkania anonimowych narkomanów, brukowiec dopuścił się nadużycia zaufania i bezprawnego ataku na prywatność.

Sąd poparł roszczenia modelki i orzekł, że "The Mirror" złamał ustawę o ochronie danych osobowych i nadużył zaufania.

Podczas przesłuchań w lutym, Campbell przyznała, że jest uzależniona od narkotyków. Powiedziała jednak, że historia w gazecie, której towarzyszyło zdjęcie modelki wychodzącej ze spotkania anonimowych narkomanów wzbudziła w niej uczucie "szoku, złości, zdrady i krzywdy".

Redaktor naczelny "The Mirror" Piers Morgan odpowiedział, że nigdy nie spotkał sławnej osoby, która by tak żarliwie broniła swojej prywatności.

Dwa tygodnie temu Campbell wygrała inną sprawę w sądzie pierwszej instancji przeciw byłej asystentce, która ujawniła sekrety z prywatnego życia modelki gazecie "Sunday".

Naomi Campbell została odkryta w wieku 15 lat, dostała się do elity modelek i zbiła wielomilionową fortunę. Była pierwszą czarną modelką na okładce francuskiego prestiżowego magazynu mody "Vogue". (mk)

dysrxc7
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dysrxc7
Więcej tematów