Trwa ładowanie...
01-10-2014 14:29

Najwyższy stopień ostrzeżenia antyterrorystycznego we Francji

We Francji wprowadzono najwyższy stopień ostrzeżenia antyterrorystycznego. Istniejące do tej pory środki w ramach tak zwanego programu "Vigipirate" zostały w maksymalny sposób zaostrzone. Po raz pierwszy ulice Paryża ma patrolować Gwardia Republikańska.

Najwyższy stopień ostrzeżenia antyterrorystycznego we FrancjiŹródło: AFP, fot: Lionel Bonaventure
d1dj7sk
d1dj7sk

Minister spraw wewnętrznych Bernard Cazeneuve zebrał szefów policji, żandarmerii, wywiadu, kontrwywiadu i wszystkich sił zajmujących się walką z terroryzmem, aby omówić wprowadzenie najbardziej skutecznych środków prewencyjnych, które pozwolą uniemożliwić dokonanie zamachów na terytorium kraju. Zdaniem szefa resortu groźba ataku terrorystycznego jest realna, a Francja narażona jest na niebezpieczeństwo ze strony organizacji islamskich, jak i tzw. "samotnych wilków", czyli fundamentalistów działających w pojedynkę.

Ryzyko jest podwyższone ze względu na udział francuskiego lotnictwa w atakach na cele islamistów w Iraku oraz w operacjach w środkowej Afryce. Prefekt Paryża ma opracować nową mapę najbardziej newralgicznych punktów miasta - czy to ze względu na ich znaczenie gospodarczo-administracyjne, czy z powodu ich popularności turystycznej. Po raz pierwszy ulice stolicy Francji oraz transport miejski ma patrolować Gwardia Republikańska.

d1dj7sk
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1dj7sk
Więcej tematów