Trwa ładowanie...

Największy szpital stracił pracowników. Odeszła połowa lekarzy

40 lekarzy - prawie połowa lekarzy odchodzi z pracy z największej w Polsce placówce psychiatrycznej. W szpitalu w Choroszczy w województwie podlaskim leczy się ok. 800 pacjentów.
Share
Resort zdrowia zbada sposób realizacji kontraktu placówki z Narodowym Funduszem Zdrowia
Resort zdrowia zbada sposób realizacji kontraktu placówki z Narodowym Funduszem ZdrowiaŹródło: Fotolia, Fot: magdal3na/Fotolia
d3m179l

Tak wiele odejść spowodowane jest niskim zarobkami specjalistów. Gdy oni zarabiają niecałe 4 tys. zł, rezydenci dostają o 2 tys. zł więcej, podaje gazeta.pl.

Jak podkreślił w rozmowie z portalem Krzysztof Jakubiak, rzecznik ministerstwa zdrowia, szpital jest własnością samorządu województwa podlaskiego, dlatego minister ma ograniczony wpływ na jego funkcjonowanie i decyzje podejmowane przez dyrekcję.

d3m179l

W tej sytuacji to resort zdrowia zbada sposób realizacji kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia. - Wyniki kontroli będą podane do publicznej wiadomości, natychmiast po jej zakończeniu - zapewnia rzecznik.

* Zobacz także: Państwo Nelcowie ochrzcili swoje 16. dziecko. Prezydent Duda na uroczystości*

- Ministerstwo zdrowia nie miało żadnych informacji o nieprawidłowościach w tym szpitalu, które mogłyby świadczyć o tym, że sytuacja zagraża odpowiedniej opiece nad pacjentami lub ich bezpieczeństwu - tłumaczy Jakubiak.

W najbliższych dniach placówkę odwiedzi wiceminister zdrowia Zbigniew Król.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło: gazeta.pl

d3m179l

Podziel się opinią

Share
d3m179l
d3m179l
Więcej tematów