Trwa ładowanie...
d17qgd4

Największy niemiecki wycieczkowiec opuścił stocznię

Największy zbudowany w Niemczech statek wycieczkowy, "Quantum of the Seas", który jest trzecią co do wielkości tego typu jednostką w świecie, opuścił stocznię w Papenburgu w Dolnej Saksonii, kierując się rzeką Ems ku Morzu Północnemu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
"Quantum of te Seas" powstał w stoczni Meyer w Papenburgu
"Quantum of te Seas" powstał w stoczni Meyer w Papenburgu (PAP/EPA, Fot: Ingo Wagner)
d17qgd4

Jak się przewiduje, mający 348 metrów długości i 168 tys. ton pojemności brutto statek dotrze do holenderskiego portu Eemshaven nad otwartym morzem we wtorek po południu.

Wyjście ze stoczni planowane było początkowo na niedzielę, ale odłożono je z powodu niekorzystnych warunków meteorologicznych i pływowych. W całym przedsięwzięciu istotną rolę odgrywa okresowe spiętrzenie rzeki przez zamknięcie w jej dolnym biegu tamy, chroniącej przed sztormowym wdzieraniem się wody morskiej w głąb lądu. By zapewnić sobie lepsze manewrowanie, wycieczkowiec płynie po Ems rufą naprzód.

"Quantum of te Seas" powstał w stoczni Meyer w Papenburgu na zamówienie amerykańskiego armatora Royal Caribbean International. Statek może zabrać na pokład do 4100 pasażerów. Z macierzystego portu w Nowym Jorku będzie odbywał rejsy na Bahamy, Bermudy i Morze Karaibskie.

d17qgd4

Podziel się opinią

Share

d17qgd4

d17qgd4
Więcej tematów