Trwa ładowanie...
d3mg72s
włochy
17-12-2004 13:15

Największa na świecie szopka z czekolady

W muzeum świętej Klary w Neapolu można oglądać największą na świecie szopkę z czekolady. Jest ona dziełem neapolitańskich cukierników. Szopka, którą zbudowano z 30 ton czekolady, trafi do Księgi
rekordów Guinnessa. Rekordowo długo trwało również jej wykonanie:
pracowało przy niej 30 cukierników przez 400 godzin.

d3mg72s
d3mg72s

Ogromna szopka jest prawdziwym dziełem sztuki i dlatego postanowiono wystawić ją w muzeum. Każdy jej element jest misternie wykonany. W sali, w której czekoladowe arcydzieło zostało wystawione, obniżono temperaturę, po to, by zbyt szybko się nie roztopiło. Pracownicy muzeum żartują zaś, że trzeba przy nim postawić dodatkowe straże, by obronić je przed łakomstwem zwiedzających.

Autorzy szopki milczą tylko na temat jej trwałości.

Budowa szopki to jedna z inicjatyw świątecznego festiwalu czekolady we Włoszech, noszącego nazwę "Eurochocolate Christmas".

Przypomina się przy okazji, że to właśnie neapolitańczycy są największymi we Włoszech wielbicielami czekolady. Każdy mieszkaniec tego miasta zjada przeciętnie w ciągu roku 7,5 kilograma czekolady, podczas gdy średnia w całej Italii wynosi 4 kilogramy.

Sylwia Wysocka

d3mg72s
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3mg72s
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj