Trwa ładowanie...

Najsmutniejsza polska Wigilia w Afganistanie

Dziennik "Polska" pisze, że dla żołnierzy stacjonujących w Afganistanie tegoroczna Wigilia będzie najsmutniejsza od początku ich misji w 2007 roku. Gazeta przypomina, że w sobotę podczas strzelaniny z talibami zginął 22-letni starszy szeregowy Michał Kołek.
Share
Najsmutniejsza polska Wigilia w Afganistanie
Źródło: PAP, Fot: kpt. Michał Romańczuk, st. sierż. Agnieszka Nowak
d2qci94

Dziennik zaznacza, że jego śmierć pokazała, jak trudna jest sytuacja Polaków w Ghazni. Według gazety, żołnierze wciąż narzekają, że jest ich zbyt mało oraz że brakuje im śmigłowców.

W nieoficjalnych rozmowach przyznają, że odczuwają presję z dwóch stron. Zwierzchnicy oczekują od nich aktywnego działania i sukcesów. Tymczasem coraz więcej akcji kończy się krwawym starciem, a także - jak pokazują wydarzenia od sierpnia tego roku - nowymi ofiarami.

"Polska" podkreśla, że teren prowincji Ghazni, gdzie stacjonują polscy żołnierze, należy do wyjątkowo trudnych. Brakuje tam dróg, góry są trudno dostępne, a większość obszaru kontrolowana jest przez talibów.

Gazeta zaznacza, że oprócz smutnej Wigilii, w polskich bazach w Afganistanie kolejne dni świąt nie będą szczególnie obchodzone. Żołnierze będą wykonywać swoje obowiązki i wyjeżdżać na patrole.

d2qci94

Podziel się opinią

Share
d2qci94
d2qci94
Więcej tematów