Najsłabiej wyszczepiona gmina. Krzyki na konferencji Niedzielskiego
Minister zdrowia Adam Niedzielski odwiedził gminę Jeżowe, będącą najsłabiej wyszczepioną gminą w Polsce. Na zorganizowanej w miejscowości konferencji prasowej pojawili się przeciwnicy szczepień, którzy głośnymi krzykami zakłócali wypowiedzi szefa resortu zdrowia.
Wyjątkowo gorąca była atmosfera konferencji prasowej ministra zdrowia w Jeżowem. Na spotkaniu polityka z dziennikarzami pojawiła się grupa antyszczepionkowców, która głośno zarzucała mu kłamstwa i odpowiedzialność za rzekomą śmierć pacjentów, u których miały pojawić się powikłania po szczepieniu.
Koronawirus w Polsce. Niedzielski: "Nie dajmy się zakrzyczeć"
Niedzielski odniósł się do wydarzeń z Grodziska Mazowieckiego, gdzie w punkcie szczepień interweniować musiała policja. - Doszliśmy do takiego punktu, że te normalne rozmowy są bardzo utrudnione. To nie jest normalne, kiedy mamy takie sytuacje, jak w Grodzisku, kiedy punkt szczepień został zaatakowany przez antyszczepionkowców - powiedział szef resortu zdrowia.
- Szanowni państwo wczoraj była bardzo ważna data. Zapamiętajcie datę 25 lipca, jako datę, kiedy po raz pierwszy te wirtualne hejty ze strony antyszczepionkowców przerodziły się w autentyczną fizyczną agresję. Niestety musimy się liczyć z tym, że te zjawiska narastają, ale pamiętajcie, że to nas jest zdecydowanie więcej, nie dajmy się zakrzyczeć nielicznej grupie antyszczepionkowców i naprawdę szczepmy się – zaapelował Adam Niedzielski na konferencji prasowej w Jeżowem.
Szczepienia na COVID-19 wymagane? „Zachęty” Ministerstwa Zdrowia
Szef resortu zdrowia podczas wizyty spotkał się m.in. z wójtem, przedstawicielami Rady Gminy oraz kierownikiem lokalnego ośrodka zdrowia. W ramach wizyty zaplanowano rozmowy na temat problemu niskiego wyszczepienia mieszkańców gminy i możliwości zwiększenia zainteresowania szczepieniami.
Koronawirus w Polsce. Poziom wyszczepienia w Polsce
W Polsce w pełni zaszczepionych jest prawie 17 mln osób. Od końca grudnia ubiegłego roku, gdy rozpoczęto szczepienia przeciw COVID-19, wykonano niemal 33,8 mln szczepień - wynika z najnowszych danych rządowych.
Łącznie do Polski dostarczono do tej pory 40 832 480 dawek szczepionki. Do punktów szczepień trafiło 34 517 410 dawek. Zutylizowano 72 996. Zgłoszono 13 617 niepożądanych odczynów poszczepiennych.