Najnowszy sondaż: to oni mają największe szanse na fotel prezydenta miasta

Jak wynika z najnowszego sondażu, rok przed wyborami samorządowymi, największą szansę na objęcie fotela prezydenta Warszawy ma Rafał Trzaskowski. Co ciekawe, nie muszą martwić się o swoje stanowiska prezydenci Katowic i Łodzi. Wygrają już w pierwszej turze.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
W Warszawie prowadzi kandydat PO Rafał Trzaskowski
W Warszawie prowadzi kandydat PO Rafał Trzaskowski (WP.PL)

Z sondażu telefonicznego (CATI) zrealizowanego przez firmę Kantar na zlecenie "Gazety Wyborczej" wynika, że Rafał Trzaskowski (PO) może liczyć w Warszawie na 30-proc. poparcie w pierwszej turze. Patryk Jaki (PiS), jak wynika z sondażu, otrzyma 18. proc. głosów, Ryszard Kalisz (SLD) - 9 proc.

Prezydenci Katowic - Marcin Krupa (niezależny) i Łodzi - Hanna Zdanowska (PO) wygrają w pierwszej turze. Zdanowska cieszy się poparciem 56 proc. wyborców, Krupa - 52 proc.

Spokojny o drugą turę może być także prezydent Krakowa Jacek Majchrowski - w pierwszej otrzymałby 40-proc. poparcie. Jego przeciwnicy są daleko w tyle. Małgorzata Wassermann (PiS) może liczyć na 20 proc. głosów. Łukasz Gibała (niezależny) - na 9 proc.

Dobry wynik może zdobyć także prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak (PO). Obecnie chęć głosowania na niego deklaruje 37 proc. wyborców. Na Ryszarda Grobelnego (niezależny) zagłosowałoby 22 proc. poznaniaków, Tadeusz Zysk (PiS) może liczyć na 12 proc. głosów.

Do starcia dojdzie na pewno w Gdańsku i Wrocławiu. Obecny prezydent Gdańska Paweł Adamowicz (niezależny) cieszy się poparciem 26 proc. gdańszczan. Tuż za nim jest Jarosław Wałęsa z PO (24 proc.) oraz Kacper Płażyński z PiS (21 proc.).

Kandydatka PO we Wrocławiu Alicja Chybicka może liczyć na 24 proc. głosów. Tuż za nią jest kandydatka PiS Mirosława Stachowiak-Różecka - 16 proc. Jacek Sutryk - kandydat cieszący się wsparciem Rafała Dutkiewicza, obecnego prezydenta Wrocławia, może liczyć na 12 proc.

Źródło: "Gazeta Wyborcza"

Polub WP Wiadomości