Trwa ładowanie...
d22ikk2
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Najnowszy sondaż TNS Polska: poparcie dla PO - 31 proc., dla PiS z SP i PR - 27 proc.

31 proc. deklarujących udział w wyborach parlamentarnych chce oddać głos na PO. Na reprezentantów PiS razem z Solidarną Polską i Polską Razem zagłosowałoby 27 proc. - wynika ze styczniowego badania TNS Polska.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Najnowszy sondaż TNS Polska: poparcie dla PO - 31 proc., dla PiS z SP i PR - 27 proc.
(PAP, Fot: Grzegorz Michałowski)
d22ikk2

Gdyby wybory parlamentarne miały się odbyć w najbliższą niedzielę, trzecie miejsce zająłby SLD z poparciem 11 proc. PSL mogłoby liczyć na 8 proc. głosów. Nowa Prawica otrzymałaby 4 proc. głosów, Twój Ruch - 2 proc. 1 proc. deklarujących udział w wyborach zadeklarował chęć głosowania na Ruch Narodowy.

Notowania PO i PiS spadły w porównaniu z grudniem. Na Platformę Obywatelską głosowałoby o 3 punkty proc. mniej niż przed miesiącem, na PiS - o 2 punkty proc. Najwięcej w najnowszym badaniu zyskał SLD - 2 punkty proc. Spadek o 1 punkt proc. zanotowało także PSL.

Wśród osób, które wyraziły zainteresowanie udziałem w wyborach parlamentarnych, blisko 16 proc. nie było zdecydowanych, której partii przekazać swoje poparcie (w grudniu 14 proc.).

d22ikk2

Według badania w wyborach wzięłoby udział 58 proc. pytanych, przy czym co piąty respondent (22 proc.) udzielił zdecydowanej odpowiedzi, a co trzeci (36 proc.) z wahaniem przyznał, że wziąłby udział w głosowaniu. 33 proc. ankietowanych nie uczestniczyłaby w wyborach (16 proc. raczej nie, 17 proc. zdecydowanie nie). Co dziesiąty pytany (9 proc.) jeszcze tego nie wie.

Badanie przeprowadzono w dniach od 16 do 21 stycznia 2015 r. metodą wywiadów bezpośrednich wspomaganych komputerowo na reprezentatywnej próbie 978 mieszkańców Polski w wieku 18 i więcej lat.

d22ikk2

Podziel się opinią

Share

d22ikk2

d22ikk2
Więcej tematów