Trwa ładowanie...

Najnowszy sondaż TNS Polska: poparcie dla PO - 31 proc., dla PiS z SP i PR - 27 proc.

31 proc. deklarujących udział w wyborach parlamentarnych chce oddać głos na PO. Na reprezentantów PiS razem z Solidarną Polską i Polską Razem zagłosowałoby 27 proc. - wynika ze styczniowego badania TNS Polska.

Share
Najnowszy sondaż TNS Polska: poparcie dla PO - 31 proc., dla PiS z SP i PR - 27 proc.
Źródło: PAP, Fot: Grzegorz Michałowski
d4a0e8d

Gdyby wybory parlamentarne miały się odbyć w najbliższą niedzielę, trzecie miejsce zająłby SLD z poparciem 11 proc. PSL mogłoby liczyć na 8 proc. głosów. Nowa Prawica otrzymałaby 4 proc. głosów, Twój Ruch - 2 proc. 1 proc. deklarujących udział w wyborach zadeklarował chęć głosowania na Ruch Narodowy.

Notowania PO i PiS spadły w porównaniu z grudniem. Na Platformę Obywatelską głosowałoby o 3 punkty proc. mniej niż przed miesiącem, na PiS - o 2 punkty proc. Najwięcej w najnowszym badaniu zyskał SLD - 2 punkty proc. Spadek o 1 punkt proc. zanotowało także PSL.

d4a0e8d

Wśród osób, które wyraziły zainteresowanie udziałem w wyborach parlamentarnych, blisko 16 proc. nie było zdecydowanych, której partii przekazać swoje poparcie (w grudniu 14 proc.).

Według badania w wyborach wzięłoby udział 58 proc. pytanych, przy czym co piąty respondent (22 proc.) udzielił zdecydowanej odpowiedzi, a co trzeci (36 proc.) z wahaniem przyznał, że wziąłby udział w głosowaniu. 33 proc. ankietowanych nie uczestniczyłaby w wyborach (16 proc. raczej nie, 17 proc. zdecydowanie nie). Co dziesiąty pytany (9 proc.) jeszcze tego nie wie.

Badanie przeprowadzono w dniach od 16 do 21 stycznia 2015 r. metodą wywiadów bezpośrednich wspomaganych komputerowo na reprezentatywnej próbie 978 mieszkańców Polski w wieku 18 i więcej lat.

d4a0e8d

Podziel się opinią

Share
d4a0e8d
d4a0e8d
Więcej tematów