Trwa ładowanie...
d17nubb
Dziennik Polski

Najnowszy sondaż prezydencki: Duda przed Komorowskim

W II turze wyborów prezydenckich, która odbędzie się w najbliższą niedzielę, na Andrzeja Dudę chce zagłosować 51 proc. zdeklarowanych uczestników głosowania; na Bronisława Komorowskiego - 49 proc. - wynika z sondażu 18 największych dzienników regionalnych w Polsce, przeprowadzonego przed II debatą prezydencką, który publikuje "Dziennik Polski".
Share
Andrzej Duda z żoną Agatą i córką Kingą
Andrzej Duda z żoną Agatą i córką KingąŹródło: PAP, Fot: Paweł Supernak
d17nubb

Sondaż przeprowadzono w dniach 18-20 maja przez dziennikarzy gazet, które wchodzą w skład Polska Press Grupa, we współpracy z Ośrodkiem Badania Opinii Publicznej "Dobra Opinia" na próbie 6 tysięcy respondentów.

Według deklaracji ankietowanych na Andrzeja Dudę zamierza głosować 51 proc. badanych, a na ubiegającego się o reelekcję Bronisława Komorowskiego - 49 proc.

Jak wynika z sondażu, kandydat PiS przyciągnął do siebie znaczną część zwolenników Pawła Kukiza - 59,8 proc. oraz Janusza Korwin-Mikkego - 74,8 proc. Z kolei urzędujący prezydent przejął dodatkowe głosy po Magdalenie Ogórek - 75,9 proc. oraz po Adamie Jarubasie - 71,7 proc. i Januszu Palikocie - 84 proc.

Sondaż wskazuje także na zdecydowane (14-proc.) zwycięstwo Andrzeja Dudy w województwie małopolskim. Na kandydata PiS chce zagłosować 57 proc. ankietowanych, na Bronisława Komorowskiego - 43 proc.

d17nubb

Podziel się opinią

Share
d17nubb
d17nubb
Więcej tematów