Trwa ładowanie...
d4eve3o

Najnowszy sondaż prezydencki. Czołówka niezmienna, szykuje się walka w drugiej turze

Do wyborów prezydenckich 2020 pozostało kilkadziesiąt godzin, a kandydaci nadal walczą o poparcie Polaków. Pojawił się także najnowszy sondaż poparcia - i choć czołówka nadal pozostaje niezmienna, to ewentualna druga tura może okazać się zaskakująca.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Najnowszy sondaż w wyborach prezydenckich 2020 daje pierwsze miejsce Andrzejowi Dudzie
Najnowszy sondaż w wyborach prezydenckich 2020 daje pierwsze miejsce Andrzejowi Dudzie (PAP)
d4eve3o

Z prezydenckiego sondażu Kantar dla "Faktów" TVN wynika, że walczący o reelekcję Andrzej Duda może liczyć na 40 proc. głosów, natomiast drugi jest Rafał Trzaskowski z wynikiem 27 proc. (-5 proc.). Podium domyka Szymon Hołownia z poparciem na poziomie 13 proc. (+3 proc.).

Na pozostałych miejscach z jednocyfrowymi rezultatami znaleźli się: Krzysztof Bosak, Robert Biedroń oraz Władysław Kosiniak-Kamysz. Nadal 8 proc. ankietowanych nie wie, na kogo odda głos w wyborach 28 czerwca. Frekwencja w pierwszej turze - według Kantara - wyniesie 58 procent.

Wybory 2020. Część gmin będzie głosować korespondencyjnie

W prawdopodobnej drugiej turze wyborów prezydenckich znajdą się Andrzej Duda oraz Rafał Trzaskowski. Walczący o reelekcję prezydent (popierany przez PiS) może liczyć na 47 proc. (-1 proc.) głosów. Z kolei kandydat PO cieszy się 45 proc. (-3 proc.) poparciem. I wciąż 8 proc. ankietowanych (wzrost o 4 proc.) nie wie, na kogo odda głos w ewentualnej dogrywce wyborczej.

d4eve3o

Zobacz także: Jarosław Gowin: zachowanie Roberta Biedronia to hipokryzja

Wybory prezydenckie odbędą się 28 czerwca. W niemal wszystkich gminach będzie można głosować w sposób tradycyjny - zarówno przy urnach wyborczych, jak i korespondencyjnie. Państwowa Komisja Wyborcza podjęła uchwałę uwzględniającą rekomendacje wydane przez ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego ws. głosowania wyłącznie kopertowego w dwóch gminach: Baranów (woj. wielkopolskie) i Marklowice (woj. śląskie).

Do walki o urząd prezydenta RP staną: Robert Biedroń, Krzysztof Bosak, Andrzej Duda, Szymon Hołownia, Marek Jakubiak, Władysław Kosiniak-Kamysz, Mirosław Piotrowski, Paweł Tanajno, Rafał Trzaskowski, Waldemar Witkowski i Stanisław Żółtek.

Przeczytaj też: Najnowszy sondaż. Traci Andrzej Duda, traci PiS. Partia Jarosława Kaczyńskiego i tak liderem

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło: TVN

d4eve3o

Podziel się opinią

Share
d4eve3o
d4eve3o
Więcej tematów