Trwa ładowanie...
d3zk4r8

Najnowszy sondaż. Polacy zdecydowanie o brutalności policji

Gaz łzawiący, pałki i zatrzymania. To coraz częstsze narzędzia, którymi posługuje się policja podczas protestów Strajku Kobiet. O opinie dotyczące działań służb OKO.press spytało Polaków. W najnowszym sondażu opowiedzieli się oni zdecydowanie przeciwko brutalnym działaniom.
Share
Strajk Kobiet nie powinien być brutalnie tłumiony. Takie stanowisko zajęli Polacy w sondażu Ipsos dla OKO.press
Strajk Kobiet nie powinien być brutalnie tłumiony. Takie stanowisko zajęli Polacy w sondażu Ipsos dla OKO.pressŹródło: PAP, Fot: Radek Pietruszka
d3zk4r8

"Czy to dobrze, czy źle, że policja skorzystała z gazu i pałek podczas protestu Strajku Kobiet" – takie pytanie Polkom i Polakom zadało OKO.press. Zdecydowana większość, bo aż 75 proc. ankietowanych, oceniła działania funkcjonariuszy "zdecydowanie źle" lub "raczej źle". Jedynie 21 proc. badanych oceniło działania policjantów pozytywnie.

Najnowszy sondaż. Opinia na temat policji zależna od wieku

Z sondażu Ipsos wynika również, że to głównie młodzi ludzie są przeciwni brutalnemu tłumieniu protestów. W gronie osób w wieku 19-29 lat aż 85 proc. badanych wypowiedziała się negatywnie o działaniach policji. W grupie 30-39 było to 84 proc. badanych.

d3zk4r8

77 proc. 40-latków uważa, że policja nie powinna używać siły wobec protestujących. Najniższy odsetek przeciwników działań policji jest w grupie ankietowanych powyżej 60 roku życia. W tym gronie przeciw działaniom służb było 62 proc. osób.

Strajk Kobiet. Policja weszła w tłum. Doszło do szarpaniny

Brutalnym działaniom policji częściej sprzeciwiają się kobiety niż mężczyźni. W przypadku osób w wieku 18-39 przeciw było 89 proc. kobiet i 82 proc. mężczyzn, a w przypadku najstarszej badanej grupy (osób powyżej 60. roku życia) było to 64 proc. kobiet i 59 proc. mężczyzn.

d3zk4r8

Strajk Kobiet. Wyborcy PiS częściej popierają działania policji

Z sondażu Ipsos wynika, że 54 proc. wyborców PiS popiera działania policji wobec Strajku Kobiet, a 37 proc. uważa, że nie są one właściwe.

Odmiennego zdania są przeciwnicy partii rządzącej. W tym gronie pozytywnie działania służb ocenia 12 proc. badanych, a za niesłuszne uważa je 84 proc. osób.

Sondaż dla OKO.press przeprowadzono metodą sondażu telefonicznego CATI Ipsos na reprezentatywnej grupie tysiąca Polaków w dniach 23-25 listopada 2020.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3zk4r8

Podziel się opinią

Share
d3zk4r8
d3zk4r8
Więcej tematów