Najnowszy sondaż. Polacy wybrali lidera opozycji i boją się o demokrację

Wiadomo już, kto jest liderem opozycji w Polsce. Jak wskazało 33 proc. badanych przez Kantar Public, jest nim Grzegorz Schetyna. Ale tak naprawdę ranking wygrało "Nie wiem/trudno powiedzieć", bo taki typ wskazało aż 34 proc. Polaków. Ponad połowa badanych uważa z kolei, że demokracja pod rządami PiS jest zagrożona.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Najnowszy sondaż. Polacy wybrali lidera opozycji i boją się o demokrację
(Agencja Gazeta)
WP

Sondaż Kantar Public, który opublikowano na stronie internetowej "Rzeczpospolitej". Przeprowadzono go 25 lipca, czyli już po protestach związanych z reformami sądownictwa.

Liderem opozycji jest Grzegorz Schetyna, którego wskazało 33 proc. badanych. Na drugim miejscu znalazł się Ryszard Petru, którego dzieli jednak przepaść od lidera PO, bo uzyskał 11 proc. głosów.

Lider opozycji w Polsce. 34 proc. ankietowanych nie wie, kogo wskazać

WP

Na podium załapał się Władysław Kosiniak-Kamysz z PSL z wynikiem 7 proc.

Ale liderzy opozycji w Polsce nie powinni mieć powodów do zadowolenia. Bo aż 34 proc. ankietowanych udzieliło odpowiedzi "Nie wiem/trudno powiedzieć", a 9 proc. stwierdza wręcz, że opozycja nie ma lidera.

Z drugiej części sondażu Kantar Public wynika, że demokracja pod rządami Prawa i Sprawiedliwości jest zagrożona. Tak uważa aż 56 proc. Polaków. Z kolei 40 proc. oceniło, że jest "zdecydowanie zagrożona".

WP

13 proc. stwierdziło, że "zdecydowanie nie jest", 25 proc., że "raczej nie jest", a 6 proc. odpowiedziało, że "trudno powiedzieć".

Rekordowe sejmowe wakacje polityków. Posłowie niczym nauczyciele - zobacz wideo

WP
WP
WP