Trwa ładowanie...

Najnowszy sondaż. Polacy wskazali lidera opozycji

W najnowszym badaniu opinii publicznej Polacy ocenili polityków opozycji i wskazali tego, który jest obecnie jej liderem. Na czele zastawienia znalazł się były premier Donald Tusk, który wypracował znaczną przewagę nad resztą stawki.

Share
Najnowszy sondaż. Polacy wskazali lidera opozycji
Najnowszy sondaż. Polacy wskazali lidera opozycji Źródło: East News, fot: Jacek Dominski/REPORTER
d2odjsj

Z najnowszego sondażu opracowanego przez SW Research na zlecenie "Rzeczpospolitej" wynika, że Polacy nie mają wątpliwości co do tego, kto jest dziś liderem opozycji. Listę z wynikiem 28,8 proc. otwiera przewodniczący Platformy Obywatelskiej Donald Tusk, który wicelidera wyprzedza o niemal 20 punktów procentowych.

Najnowszy sondaż. Jeśli nie Tusk, to kto?

Na drugiej pozycji znalazł się prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski, którego wskazało 8,4 proc. respondentów. Podium uzupełnia jeden z liderów Konfederacji Krzysztof Bosak, którego w roli przywódcy opozycji widziało 6,3 proc. ankietowanych. Tuż za najniższym stopniem opozycyjnego podium znalazł się kolejny z byłych kandydatów na prezydenta Szymon Hołownia z wynikiem 6,1 proc.

Na listę trafili jeszcze Władysław Kosiniak-Kamysz, którego wskazało 2,8 proc badanych oraz Włodzimierz Czarzasty - 2,5 proc. 4,5 proc. respondentów udzieliło odpowiedzi: "inny polityk". Najwięcej uczestników badania, bo aż 40,6 proc., nie ma tej sprawie żadnej opinii.

d2odjsj

Jak przypomina "Rzeczpospolita", w podobnym sondażu z kwietnia, czyli przed powrotem Donalda Tuska do polskiej polityki, pozycję lidera opozycji podzielili między sobą Rafał Trzaskowski i Szymon Hołownia. Wówczas obu polityków wskazało po 19,1 ankietowanych. Z kolei w sierpniu, w pierwszym takim sondażu po ponownym objęciu sterów PO przez Tuska, byłego premiera wskazało 31,1 proc badanych.

Były premier wprost o konferencji ministrów: To było po prostu obrzydliwe

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość artykułu:
Zależy nam na podnoszeniu jakości naszego dziennikarstwa. Twoja opinia jest dla nas ważna!
d2odjsj

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2odjsj
d2odjsj
Więcej tematów