Trwa ładowanie...

Najnowszy sondaż. Partia Hołowni blisko KO. Sześć ugrupowań w Sejmie

W najnowszym sondażu parlamentarnym PiS notuje największe poparcie, które przekracza 30 proc. Sporo zyskała Polska 2050 Szymona Hołowni, która traci do KO 2,2 pkt proc. Gdyby wybory odbyły się w najbliższy weekend, głosowałoby ponad 50 proc. wyborców.
Share
Najnowszy sondaż parlamentarny. Sześć partii w Sejmie
Najnowszy sondaż parlamentarny. Sześć partii w SejmieŹródło: PAP, Fot: Paweł Supernak
d28o793

31,1 proc. deklaruje chęć oddania głosu na Prawo i Sprawiedliwość w najbliższych wyborach parlamentarnych - wynika z sondażu IBRiS dla Onetu. W porównaniu do poprzedniego miesiąca partia Jarosława Kaczyńskiego straciła niecałe 2 punkty procentowe.

Drugie miejsce z wynikiem 19,2 proc. zajęła Koalicja Obywatelska, która bardziej musi oglądać się za siebie, niż gonić PiS. KO przez miesiąc straciła ponad 3 pkt proc. poparcia i jej przewaga nad partią Szymona Hołowni wynosi jedyne 2,2 p.p. Polska 2050 zanotowała wzrost o niemal 6 p.p. i popiera ją 16,9 proc. badanych.

Przeczytaj: Najnowszy sondaż CBOS. Polacy ocenili rząd i premiera

Najnowszy sondaż parlamentarny. Sześć partii w Sejmie

W Sejmie znalazłoby się jeszcze miejsce dla sześciu ugrupowań. Lewicę popiera 8,9 proc. ankietowanych (wzrost o prawie 2 p.p.), a Konfederację 7,4 proc. respondentów (wzrost o 2,5 p.p.). Próg wyborczy z wynikiem 5,5 proc. poparcia przekroczyłoby również PSL (spadek o 0,6 p.p.).

d28o793

11,1 proc. osób nie wiedziałoby, na kogo oddać swój głos. Gdyby wybory parlamentarne odbyły się w najbliższy weekend, do urn poszłoby 52 proc. osób. Badanie przeprowadził IBRiS dla Onetu w dniach 30-31 stycznia br. na grupie 1100 osób, na podstawie telefonicznych, standaryzowanych wywiadów kwestionariuszowych wspomaganych komputerowo (CATI).

Zdziwienie po wpisie Tomasza Rzymkowskiego. Cezary Tomczyk komentuje

Źródło: Onet.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d28o793

Podziel się opinią

Share
d28o793
d28o793
Więcej tematów