Trwa ładowanie...
d2r9e7k

Najnowszy sondaż parlamentarny. PiS bez samodzielniej większości w Sejmie

Najnowszy sondaż daje Zjednoczonej Prawicy 39,7 proc. poparcia. Koalicja Obywatelska traci do niej 11,6 p.p. W Sejmie znalazłoby się pięć partii. Niższa niż w wyborach prezydenckich byłaby frekwencja.
Share
Najnowszy sondaż poparcia przed wyborami parlamentarnymi
Najnowszy sondaż poparcia przed wyborami parlamentarnymiŹródło: PAP, Fot: Radek Pietruszka
d2r9e7k

Prawo i Sprawiedliwość cieszy się obecnie poparciem na poziomie 39,7 proc. - wynika z sondażu IBRiS dla portalu onet.pl. Taki rezultat oznacza, że Zjednoczona Prawica do rządzenia potrzebowałaby kolejnego koalicjanta. To kolejna symulacja, która pokazuje, że PiS nie ma samodzielnej większości.

Drugą siłą w Sejmie byłaby Koalicja Obywatelska, na którą chęć oddania głosu zadeklarowało 28,1 proc. badanych. KO do PiS straciłaby 11,6 punktów procentowych. Na podium uplasowałaby się Lewica z wynikiem 9,9 proc. Konfederacja według sondażu może liczyć na 8-proc. poparcie.

Najnowszy sondaż poparcia przed wyborami parlamentarnymi

W Sejmie znalazłoby się pięć partii. Próg wyborczy przekroczyłoby również Polskie Stronnictwo Ludowe, które popiera 5,8 proc. ankietowanych. 8,6 proc. respondentów nie wie, na kogo oddałoby głos. Gdyby wybory parlamentarne odbyły się w najbliższym terminie, do urn poszłoby 62,1 proc. wyborców. To mniej niż wyborach prezydenckich 2020, gdzie frekwencja wyniosła 68,18 proc.

d2r9e7k

W badaniu nie uwzględniono ruchu Szymona Hołowni "Polska 2050". Najbliższe wybory parlamentarne zaplanowane są na 2023 rok. Sondaż został zrealizowany w dniach 17-18 lipca na próbie 1100 osób.

Przeczytaj również: PiS straciłby samodzielną większość w Sejmie?

Źródło: onet.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2r9e7k

Podziel się opinią

Share
d2r9e7k
d2r9e7k
Więcej tematów