Trwa ładowanie...
dcnyfz6

Najnowszy sondaż. Morawiecki kontra Kaczyńskim. Zaskakujące wyniki i zdecydowana przewaga

Najnowszy sondaż. Rekonstrukcja rządu obejmie także premiera? Czy po zmianach na czele rządu powinien stanąć Jarosław Kaczyński? Badanie poparcia jednoznacznie daje odpowiedź. Jest duża różnica.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Najnowszy sondaż. Jarosław Kaczyński i Mateusz Morawiecki. Duża różnica w poparciu
Najnowszy sondaż. Jarosław Kaczyński i Mateusz Morawiecki. Duża różnica w poparciu (East News)
dcnyfz6

Pojawiały się informacje, że Jarosław Kaczyński miałby zostać premierem rządu i zastąpić Mateusza Morawieckiego. W najnowszym sondażu wykonanym dla "Super Expressu” przez Instytut Badań Pollster Mateusz Morawiecki pozostaje jednak najczęściej typowanym politykiem prawicy na premiera po ewentualnej rekonstrukcji rządu. Aż 48 proc. ankietowanych widzi go nadal na tym stanowisku. Jarosława Kaczyńskiego widzi w tej roli jedynie 29 proc. badanych.

Jak komentuje politolog prof. Kazimierz Kik, chodzi o wiarygodność w sensie sprawowania funkcji premiera. Przypomina, że Kaczyński raz doprowadził do upadku rządu. Kik zwraca też uwagę, że prezes PiS ma jednak dużą liczbę przeciwników, a Mateusza Morawieckiego Polacy zwyczajnie polubili.

Jarosław Kaczyński dogadał się ze Zbigniewem Ziobrą?

Według najnowszych informacji faktycznie Jarosław Kaczyński ma się znaleźć w rządzie, ale nie w roli premiera. Jak donosi źródło PAP zbliżone do rządu, zostanie szefem komitetu ds. bezpieczeństwa i będzie nadzorował ministerstwo sprawiedliwości, MON oraz MSWiA. Z nieoficjalnych informacji wynika, że ma uczestniczyć w posiedzeniach.

dcnyfz6

Ostry spór w koalicji. O co poszło? Minister wytyka błędy PiS

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dcnyfz6

Podziel się opinią

Share
dcnyfz6
dcnyfz6
Więcej tematów