Trwa ładowanie...

Najnowszy sondaż. Drastyczny spadek poparcia dla PiS

Najnowszy sondaż parlamentarny. Gdyby wybory do Sejmu odbyły się w najbliższą niedzielę, Prawo i Sprawiedliwość nie miałoby powodów do zadowolenia. Partia rządząca odnotowała spektakularny spadek poparcia.

Share
Najnowszy sondaż. Drastyczny spadek poparcia dla PiS
Najnowszy sondaż. Drastyczny spadek poparcia dla PiSŹródło: PAP, Fot: PAP/Radek Pietruszka, Radek Pietruszka
d2rhu9s

Najnowszy sondaż został przeprowadzony przez pracownię Kantar na zlecenie "Gazety Wyborczej". Badanie odbyło w dniach 26-27 października na grupie 1000 dorosłych Polaków. Wywiad został przeprowadzony telefonicznie.

Najnowszy Sondaż. PiS ma poważne problemy

Wyniki najnowszego sondażu parlamentarnego, przeprowadzonego przez Kantar, nie pozostawiają żadnej wątpliwości - to nie jest dobry okres dla obozu rządzącego. Na coraz bardziej dotkliwe restrykcje związane z epidemią koronawirusa nałożyły się także protesty związane z wyrokiem Trybunału Konstytucyjnego ws. aborcji ze względu na wady płodu.

d2rhu9s

Najnowszy sondaż dla "Gazety Wyborczej" jasno wskazuje, że Prawo i Sprawiedliwość będzie musiało szybko zmierzyć się z decyzją TK, która dotknęła tysięcy Polek i Polaków. O tym, jak wiele osób sprzeciwia się naruszeniu kompromisu aborcyjnego z 1993 roku, informowaliśmy już wcześniej.

Strajk kobiet. Rafał Trzaskowski apeluje do Andrzeja Dudy

Najnowszy sondaż parlamentarny. Spektakularny spadek poparcia dla PiS

Prawo i Sprawiedliwość, jak widzimy w najnowszym sondażu parlamentarnym Kantaru, spadło poniżej progu 30 proc. poparcia (26 proc.). PiS utrzymał pozycję lidera, jednak tak spektakularny spadek poparcia doprowadził do tego, że od Koalicji Obywatelskiej (24 proc.) dzieli go już tylko 2 punkty procentowe.

Gdyby wybory parlamentarne odbyłyby się w najbliższą niedzielę, na trzecim miejscu znalazłby się ruch Szymona Hołowni - Polska 2050. Inicjatywa byłego dziennikarza mogłaby liczyć na 18 proc. poparcia. Tuż za podium - jak informuje najnowszy sondaż dla "GW" - wylądowałaby Lewica i Konfederacja, które ex aequo zdobyłyby po 8 proc. poparcia.

d2rhu9s

Ostatnie miejsce przypadłoby Koalicji Polskiej (Kukiz'15 i PSL), która według najnowszego sondażu parlamentarnego mogłaby liczyć na 3 proc. poparcia. Decyzji co do poparcia danej partii nie podjęło 13 proc. ankietowanych.

Gdyby wybory do parlamentu odbyły się w najbliższą niedzielę, udział w nich zadeklarowało 65 proc. respondentów.

Źródło: "Gazeta Wyborcza"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d2rhu9s

Podziel się opinią

Share
d2rhu9s
d2rhu9s
Więcej tematów