Trwa ładowanie...
d48kcyn

Najlepsze kraje dla ekspatów. Polska na liście największych przegranych

Organizacja InterNations opublikowała ranking najlepszych i najgorszych miast sprzyjających przeprowadzce za granicę. Polska zajęła 49. pozycję. To spadek aż o 25 miejsc.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Według danych organizacji na świecie mieszka 57 mln ekspatów
Według danych organizacji na świecie mieszka 57 mln ekspatów (Shutterstock.com, Fot: blvdone)
d48kcyn

Według danych InterNations na świecie mieszka ok. 57 mln ekspatów. I nie są to już tylko osoby wydelegowane do pracy za granicą przez pracodawców, ale także ludzie, którzy zmienili kraj zamieszkania w poszukiwaniu lepszego życia.

Na pierwszym miejscu tegorocznej edycji znalazł się Bahrajn - kraj leżący między Katarem a Arabią Saudyjską.

   Shutterstock.com
(Shutterstock.com)

Drugie miejsce przypadło Kostaryce, a trzecie Meksykowi. Jako plusy tych krajów wskazano m.in.: łatwość porozumiewania się w języku angielskim, niskie koszty utrzymania czy warunki sprzyjające osiedlaniu się rodzin.

d48kcyn

Polska zajęła 49. miejsce. Wyprzedziła Rosję, Wielką Brytanię czy Chiny, ale zaliczyła spadek o aż 25 pozycji względem ubr. Przez to zajęła drugie miejsce na liście największych przegranych rankingu. Większy spadek zaliczyła tylko Australia - aż 34 pozycje w dół. Co ciekawe, wpływ na spadek Polski miała np. niższa ocena jakości powietrza.

   InterNations
(InterNations)

Ranking InterNations powstał na podstawie ankiety, w której przepytano ponad 12 tys. respondentów 166 narodowości, mieszkających w 188 krajach. W badaniu pytano m.in. o docelowe miejsca przenosin, formę poszukiwania pracy czy powody wyjazdów.

Co ciekawe, największą grupę (ok. 12 proc.) spośród ankietowanych stanowiły osoby, które przeprowadziły się za granicę z powodu znalezienia pracy na własną rękę. Tyle samo osób zadeklarowało przeprowadzę z powodu chęci zamieszkania w kraju, z którego pochodzi partner. 11 proc. respondentów, przeniosło się za granicę ze względu na oddelegowanie do nowego miejsca pracy.

   InterNations
(InterNations)

Zobacz też ciekawą relację z podróży do Tajlandii.

Lubisz zakupy? Zobacz oferty na stronie eMAG.pl kupony rabatowe.

d48kcyn

Podziel się opinią

Share
d48kcyn
d48kcyn
Więcej tematów