Trwa ładowanie...
d3h4hlv

Nagłe załamanie pogody. Gdzie teraz jest burza?

Pogoda w poniedziałek 11 maja pełna jest niespodzianek. Przed południem było słonecznie, a w niektórych częściach Polski temperatury sięgały nawet 27 stopni Celsjusza. Po południu doszło jednak do prognozowanego przez meteorologów załamania pogody. W kraju pojawiają się burze.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Gdzie jest burza? Sprawdź na radarze burz.
Gdzie jest burza? Sprawdź na radarze burz. (Getty Images)
d3h4hlv

Pogoda na poniedziałek 11 maja

Nad Polskę napłynęło arktyczne powietrze, które - w zderzeniu z ciepłym - doprowadziło do burz i do całkowitej zmiany pogody. Po południu będzie zdecydowanie chłodniej.

Ostrzeżenie IMGW przed burzami z gradem

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia o burzach z gradem dla 12 województw (pomorskie, warmińsko-mazurskie, kujawsko-pomorskie, mazowieckie, podlaskie, łódzkie, wielkopolskie, dolnośląskie, opolskie, śląskie, małopolskie i podkarpackie). Burze z gradem mogą wystąpić na terenie aż 125 powiatów w Polsce. Najbardziej niebezpieczne warunki atmosferyczne są prognozowane w okolicach Warszawy i w Kotlinie Kłodzkiej.

d3h4hlv

Sprawdź, gdzie jest burza

Nad Polską przemieszcza się bardzo aktywny front burzowy. Aby sprawdzić, gdzie aktualnie jest burza, możemy skorzystać z radaru burz. Tam na bieżąco są aktualizowane informacje o niebezpiecznych zjawiskach pogodowych.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

d3h4hlv

Podziel się opinią

Share

d3h4hlv

d3h4hlv
Więcej tematów