Nadchodzą upały. Co czeka nas w najbliższych dniach?
Po chłodnym początku czerwca prognozy wskazują na powrót upałów. Już w weekend temperatura może przekroczyć 30 stopni Celsjusza.
Co musisz wiedzieć?
- Początek czerwca przyniósł burzową, ale ciepłą pogodę, jednak obecnie do Polski napływa zimne powietrze, co powoduje spadek temperatury.
- W najbliższy weekend prognozowane są upały, z temperaturami przekraczającymi 30 stopni, szczególnie na zachodzie i południowym zachodzie kraju.
- Po 15 czerwca spodziewane są zmiany w pogodzie, z naprzemiennymi dniami słonecznymi i deszczowymi, a temperatury będą się wahać między 20 a 25°C.
Sprawdź prognozę pogody dla swojego regionu na POGODA.WP.PL.
Jakie zmiany w pogodzie czekają nas w najbliższych dniach?
Po burzowym początku czerwca, obecnie do Polski napływa chłodniejsze powietrze. Temperatury spadły i nie przekraczają 15-18 stopni, a silny wiatr potęguje odczucie chłodu.
Mimo że miejscami mogą wystąpić opady i burze, nie będą one gwałtowne.
We wtorek, 10 czerwca, spodziewane jest niewielkie ocieplenie, z temperaturami sięgającymi 18-23 stopni - choć na Pomorzu będzie chłodniej.
PRZECZYTAJ TAKŻE: Intensywne burze w Polsce. Strażacy mieli pełne ręce roboty
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Oberwanie chmury. Drogi były nieprzejezdne, a ludzie uciekali do sklepów
Czy upały utrzymają się na dłużej?
W środę deszczowa pogoda przesunie się na wschód, a na zachodzie poprawi się aura, choć temperatura pozostanie na poziomie 15-20 stopni.
Druga połowa tygodnia przyniesie więcej słońca i wyższe temperatury. W okolicach 15 czerwca termometry mogą pokazać nawet 27-32 stopni, zwłaszcza na zachodzie i południowym zachodzie. Jednak prognozy wskazują, że upały nie utrzymają się długo.
Po 15 czerwca czeka nas zmienna pogoda. Do 23 czerwca możemy spodziewać się zarówno słonecznych dni, jak i frontów atmosferycznych z opadami deszczu i burzami.
Temperatura będą się wahać między 20 a 25 stopni, choć mogą wystąpić chłodniejsze momenty. Prognozy wskazują, że upały, nie zostaną z nami na długo.
Źródło: Onet