Trwa ładowanie...

Nadarzyn: afera tytoniowa. Głównym bohaterem komendant tamtejszej policji

Nadarzyn - to tutaj mieści się posesja komendanta, na której funkcjonariusze CBŚP zabezpieczyli ponad tonę ciętego tytoniu oraz około 10 tysięcy gotowych papierosów bez akcyzy. Funkcjonariusz usłyszał już zarzuty.

Nadarzyn: afera tytoniowa. Głównym bohaterem komendant tamtejszej policjiŹródło: iStock.com
d121dhz

Nadarzyn – Komendant produkował nielegalne papierosy

Podczas akcji przeprowadzonej przez Centralne Biuro Śledcze Policji w Nadarzynie zatrzymano dwie osoby. Pierwszą jest 38-letni Krzysztof I, który od 2016 roku pełnił funkcję komendanta Komisariatu Policji w Nadarzynie. Drugą z zatrzymanych osób była jego żona. Podczas postępowania funkcjonariusze zabezpieczyli 1,1 tony krajanki tytoniowej, oraz ponad 10 tysięcy papierosów, na których nie było wymaganych znaków polskiej akcyzy. Oprócz tego zabezpieczono również maszynki służące do produkcji papierosów.

Duże straty Skarbu Państwa

Szacuje się, że z racji unikania płacenia akcyzy za wyroby tytoniowe Skarb Państwa mógł stracić nawet 890 tys. złotych. 38- letni mieszkaniec Nadarzyna przyznał się do stawianych mu zarzutów. Jego małżonka odmówiła składania zeznań, a obecnie występuje w sprawie w charakterze świadka. Wobec zatrzymanego policjanta podjęto już środki ostrożności w postaci trzymiesięcznego aresztu, a także wszczęto postępowanie dyscyplinarne, na mocy którego zostanie on wydalony z policji. Za produkcję oraz wprowadzenie do sprzedaży wyrobów tytoniowych grozi mu kara grzywny oraz do 5 lat pozbawienia wolności.

d121dhz
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d121dhz
Więcej tematów