Trwa ładowanie...
duuwdxe

Nadal brak protokołów z głosowania do mazowieckiego sejmiku

Do południa do Wojewódzkiej Komisji Wyborczej w Warszawie nie wpłynął jeszcze żaden protokół z powiatowych i miejskich komisji wyborczych. Protokoły są podstawą do obliczenia wyników wyborów do sejmiku wojewódzkiego.
Share
Nadal brak protokołów z głosowania do mazowieckiego sejmiku
Źródło: PAP, Fot: Grzegorz Michałowski
duuwdxe

Z informacji uzyskiwanych przez komisję wojewódzką od komisji powiatowych wynika, że system nadal nie pozwala na podsumowanie wprowadzonych danych z obwodowych komisji i przygotowanie protokołów.

Według cząstkowych danych podanych przez PKW po uwzględnieniu elektronicznych informacji o wynikach głosowania ze 108 770 obwodowych komisji z ogólnej liczby 123 359 w całym kraju w wyborach do sejmiku mazowieckiego największy odsetek głosów uzyskało PSL - 35,84 proc. głosów, PiS 28,83 proc. i Platforma Obywatelska 16,54 proc.

Pozostałe komitety ogólnopolskie do mazowieckiego sejmiku uzyskały według cząstkowych danych PKW mniej niż 5 proc.: SLD Lewica Razem 4,62 proc, Nowa Prawica Janusza Korwin-Mikkego 3,83 proc., Ruch Narodowy 2,01 proc. a Demokracja Bezpośrednia 1,18 proc.

duuwdxe

Miejska Komisja Wyborcza w Warszawie czeka na ostatnie papierowe protokoły, które odesłała w poniedziałek do komisji, bo trzeba było je zweryfikować. Otrzymane już protokoły są wprowadzane na bieżąco do systemu informatycznego. Po wprowadzeniu wszystkich komisja spróbuje dokonać wydruku zbiorczych protokołów - najpierw w głosowaniu na prezydenta Warszawy, potem do sejmiku wojewódzkiego, a jako trzeci opracowany i sprawdzony zostanie protokół z wyborów do Rady Warszawy. Nie wiadomo o której te protokoły i wyniki głosowania zawisną przed siedzibą komisji.

Do czasu sporządzenia ostatecznych protokołów komisje nie chcą się wypowiadać o cząstkowych wynikach wyborów.

PKW podała, że z elektronicznego obliczenia wyników po wprowadzeniu 92,78 proc. protokołów obwodowych komisji najwięcej głosów uzyskała dotychczasowa prezydent miasta Hanna Gronkiewicz-Waltz (47,16 proc.), a Jacek Sasin (PiS) 27,75 proc. Trzeci według tych cząstkowych danych był Piotr Guział z 8,57 proc. głosów. Według tych niepełnych wyników do wyboru prezydenta niezbędna będzie II tura.

duuwdxe

Podziel się opinią

Share
duuwdxe
duuwdxe
Więcej tematów