Trwa ładowanie...

Nad poznańską Maltą pohuśtasz się pod wodospadem!

Od 31 lipca nad jeziorem Malta można korzystać ze specjalnej huśtawki wodnej. Zabawa polega na tym, że można się huśtać pod strumieniem lecącej z góry wody, ale sami nie zmokniemy.

Nad poznańską Maltą pohuśtasz się pod wodospadem!Źródło: Urząd Miasta Poznania
d1csp0b
d1csp0b

Takiej atrakcji nie ma nigdzie w Polsce, a to wspaniała zabawa przede wszystkim dla dzieci. Urządzenie to huśtawka, ale cała frajda polega na tym, że można się na niej huśtać pod wodospadem, czyli padającym strumieniem wody.

Huśtawka to prezent dla poznaniaków od Aquanetu, który w ten sposób świętuje 150-lecie poznańskich wodociągów. Urządzenie ustawiono w Bula Parku.

- Układ funkcjonuje tak, że ściana wody znika, gdy się do niej zbliżamy. Huśtający się nie powinien zostać zmoczony - zapewnia konstruktor huśtawki. - W górnym panelu konstrukcji jest zainstalowanych 240 dysz, elektrozaworów, z których tryska woda. Świetnie wygląda to wieczorem, kiedy huśtawka jest oświetlona a na ścianie wody wyświetla się napis "Aquanet 150 lat" – dodaje.

Jako pierwsi huśtawkę wypróbowali Ernest i Maciej, których huśtali prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak oraz Paweł Chudziński, prezes Aquanetu.

d1csp0b

- Było bardzo fajnie, czułem się trochę tak, jakbym wpadł pod wodospad – dzieli się wrażeniami Maciej.

- U Macieja na Łokietka lubimy się huśtać. To dla nas świetna zabawa - dodaje Ernest i zapewnia, że z rodzicami na pewno będą tu często przychodzić.

- Kiedyś widziałem podobną huśtawkę w internecie. Pomyślałem, że na jubileusz, zamiast kolejnego pomnika czy tablicy damy ludziom trochę radości – wyjaśnia prezes Chudziński.

Z huśtawki nad Maltą można korzystać codziennie do końca września w godzinach od 10 do 20. Kolejny raz pojawi się na Malcie dopiero w czerwcu przyszłego roku. Korzystanie z huśtawki jest bezpłatne.

d1csp0b

W samym Poznaniu będzie ich 5, pierwszy pojawił na pl. Bernardyńskim. Pozostałe 4 zostaną zamontowane na rynkach: Wielkopolskim, Jeżyckim, Łazarskim i Wildeckim.

Prezydent Jaśkowiak zapewnia, że podobnych atrakcji nad poznańskimi jeziorami ma być więcej. Kolejnym celem ma być Rusałka.

- Z Aquanetem porozumieliśmy się już w kwestii podjęcia szeregu działań mających na celu poprawę jakości wody. Enea zobowiązała się z kolei do zamontowania oświetlenia ledowego wokół jeziora oraz zakupu rowerów wodnych dla straży, co zdecydowanie poprawi poziom bezpieczeństwa nad Rusałką i zachęci ludzi do wypoczywania w tym miejscu – zapowiada prezydent Poznania.

Huśtawka nad Maltą to nie jedyny prezent od Aquanetu. Kolejnym są zegary, z których pierwszy już pojawił się na placu Bernardyńskim. Kolejne zostaną zamontowane na rynkach: Wielkopolskim, Jeżyckim, Łazarskim i Wildeckim.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d1csp0b
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1csp0b
Więcej tematów